"Elimin Lezzeti" dünya TV'lerinden sonra Star'da

Yüzde yüz yerli format olarak hazırlanan ve dünyada pek çok ülkede yayınlanan “Elimin Lezzeti” çok yakında Star’da başlıyor.

Haberler - NTV Haber 17.03.2015 - 09:52

"Elimin Lezzeti" dünya TV'lerinden sonra Star'da

Sunuculuğunu ünlü oyuncu ve sunucu Hande Katipoğlu’nun yapacağı, şef olarak da alanında bir numara olan milli aşçı Esat Özata’nın yer alacağı Elimin Lezzeti yarışmasında her hafta birbirinden iddialı 4 kişi haftanın şampiyonu olmak için yarışacak.

Kuralar çok basit

Elimin Lezzeti’nde dört yarışmacı, her gün uzman aşçı Esat Özata’nın verdiği yemekleri tariflerine uygun yapmaya çalışacak. Tüm yarışmacılar aynı malzemelerle ve ölçülerle aynı yemeği en lezzetli haliyle yapmak için uğraşacak. Ancak Elimin Lezzeti’nde asıl heyecan final dakikalarında yaşanacak.

Her günün sonunda tadım odasında puanlama heyecanı  yaşanacak.

Elimin Lezzeti’nde yarışmacılar kendi yemekleri de dahil tüm yemekleri gözleri bağlı olarak tadacak ve puanlayacak. Gözleri bağlı bu tadımlarda yarışmacılar kendi yemeklerine en düşük puanı verebilecekleri gibi en dişli rakiplerine yüksek puanlar verebilir. Bu heyecana şef Esat Özata’nın vereceği puanlar ve yapacağı değerlendirmeler de eklenecek. Beş günün sonunda en yüksek puanı alan haftanın şampiyonu olacak.

Sayfa Yükleniyor...