Selda Alkor NTV'ye konuştu

NTV Haber spikeri Simge Fıstıkoğlu sinema ve dizi oyuncusu Selda Alkor'la anılarla dolu bir bayram sohbeti gerçekleştirdi. Alkor hayatıyla ilgili bilinmeyenleri tüm içtenliğiyle anlattı.

Haberler 12.09.2016 - 15:06

Selda Alkor NTV'ye konuştu

Yeşilçam'ın tüm jönleriyle kamera karşısına geçen Selda Alkor, komik set anılarını paylaştı. Sadece Yılmaz Güney'le rol almadığını söyleyen Alkor "Süreyya Duru, Yılmaz Güney ile beni sinemada yeniyiz diye oynatmadı" dedi.

"EN ÇOK CÜNEYT ARKIN'LA ROL ALDIM"

Cüneyt Arkın'la sağlam bir dostlukları olduğunu ve en çok onunla rol aldığını açıklayan Selda Alkor, kamera arkasında gerçekleşen aksiyon sahnelerinde Arkın'la yaşadığı kazalardan da bahsetti. "Cüneyt beni motosikletten düşürdü, çok korktum" diyen 73 yaşındaki Alkor, ilk filmi "Cumartesi Senin Pazar Benim" filmiyle birlikte pek çok filmde rol aldığı Fikret Hakan'la ilgili ise 'tokat' anısını da paylaştı.

RUHİ SU'DAN ŞAN DERSİ ALDI

Selda Alkor, 70'lerde sinemanın yön değiştirmesiyle gazinolarda sahne aldığını belirtti. Türküleri batı formunda seslendiren Alkor, bir sene boyunca Ruhi Su'dan ders aldığını açıkladı. Ruhi Su ve Cem Karaca gibi usta müzisyenlerle dostluklar kuran sanatçı en özel anılarını paylaştı.

SELDA ALKOR'UN CÜNEYT ARKIN'LA KAZA ANISI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...