En çok kazanan dizi yapımcıları

Forbes Türkiye, Temmuz sayısında 2011 – 2012 sezonunun en çok kazanan dizi yapımcılarını açıkladı. Listenin zirvesinde 7,2 milyon liralık karıyla “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinin yapımcısı Kerem Çatay bulunuyor.

Haberler 04.07.2012 - 17:26

En çok kazanan dizi yapımcıları

Forbes Türkiye bu yıl beşinci kez yayınlanan “En Çok Kazanan Dizi Yapımcıları” listesini açıkladı.

Listeye göre sezonu ikisi Kanal D “Fatmagül’ün Suçu Ne”, “Kuzey Güney”),ikisi ATV’de (“Al Yazmalım”, “Son”) yayınlanan dört dizi ile kapatan Kerem Çatay, 75 milyon lira ciro ve 7,2 milyon liralık karla yılın en çok ciro yapan ve kazanan yapımcısı oldu.

Doğan Yayın Holding 50,1 Milyon liralık cirosu ve 4,8 milyonluk karıyla listede ikinci sırada yer aldı.  

Geçen yılki listenin zirvesinde yer alan Tim’s Productions’ın sahibi Timur Savcı ise bu sezon yapımını üstlendiği üç dizi (“Muhteşem Yüzyıl”, “Suskunlar”, “Mazi Kalbimde Yaradır”) ile sezonu 50 milyon lira ciro ve 4,8 milyon liralık karla kapatarak en çok kazanan üçüncü yapımcı oldu.

Yılın en önemli çıkışına ise Süreç Film’in sahibi olan Ali Gündoğdu imza attı. Gündoğdu yapımını üstelendiği yedi dizi projesiyle (“Alemin Kıralı”, “Kalbim Seni Seçti”, “Yahşi Cazibe”, “Uçurum”, “Türkün Uzayla İmtihanı”, “Sihirli Annem” ve “Dedektif Memoli” ) yoğun ve üretken bir sezon geçirdi.

Sezon boyunca 19 dizi yayınlayan Star, önemli bir alıcı haline geldi.

Sayfa Yükleniyor...