En güzel futbolcu eşi meme kanseri

31 yaşındaki Hollandalı ünlü model ve sunucu Sylvie van der Vaart’ın meme kanserine yakalandığı haberi hayranlarını üzdü. Sylvie’ye kansere karşı savaşında en büyük desteği, futbolcu eşi Rafael van der Vaart veriyor.

18.06.2009 - 17:47

En güzel futbolcu eşi meme kanseri

Deutsche Welle'nin haberine göre, ünlü model ve sunucu Sylvie van der Vaart meme kanseri.

Real Madrid’de oynayan Hollandalı ünlü futbolcu Rafael van der Vaart’ın eşi olan ve önceki yıllarda Almanya’da “en güzel futbolcu eşi” seçilen Sylvie’nin hastalığı hayranlarını üzdü.

31 yaşındaki Hollandalı modelin avukatı yaptığı açıklamada, hastalığın bir ay önce teşhis edildiğini ve Sylvie van der Vaart’ın göğsündeki tümörün başarılı bir operasyonla alındığını kaydetti. Kanserin, vücudun diğer bölümlerine sıçramadığını ifade eden sözcü, ünlü modelin kısa süre içerisinde sağlığına yeniden kavuşmasını beklediklerini söyledi.

2005-2008 yılları arasında Bundesliga takımlarından Hamburg’da forma giyen Rafael van der Vaart ve eşi Sylvie’nin, Almanya’da geniş bir hayran kitlesi bulunuyor. Güzelliğiyle medyada kendisinden sıklıkla söz ettiren Sylvie, Alman televizyonlarında izleme rekorları kıran genç yetenek yarışmalarının da sunuculuğunu yapmıştı.

Rafael en büyük destekçisi

Slyvie'nin geçirdiği ameliyatın ardından, eşi Rafael ve oğluyla birlikte tatile çıktığı öğrenildi Ünlü modelin sözcüsü, “Aile bu zor dönemi, gözlerden uzak bir şekilde atlatmaya çalışıyor” dedi. Sylvie van der Vaart’in tedavisinin sürdüğü ve Temmuz ayında yeniden kemoterapi göreceği öğrenildi.

Meme kanseriyle savaşan ünlüler

Hollandalı model Sylvie van der Vaart, son yılların korkutan hastalığı meme kanserine yakalanan tek ünlü değil. Pop yıldızı Anastacia, meme kanserine karşı başarılı bir mücadele ederken, konu hakkında toplumu bilinçlendirme kampanyalarına da destek vermişti. Ünlü televizyon yıldızı Christina Applegate, göğüs kanserini yenen bir diğer tanınmış isim. Kylie Minogue ise, 2006 yılında gördüğü kemoterapinin ardından, müzik dünyasına muhteşem bir dönüş yapmıştı. Sex and the City dizisinin yıldızı Cynthia Nixon ise hastalığını gizli tutmayı tercih etmiş ve tedavisinin başarılı olmasının ardından bunu açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...