Dünya’nın en güzel kedileri İstanbul'da bir araya geliyor

VanCat sponsorluğunda World Cat Federasyon ve Dünya Kedi Irkları Derneği işbirliği ile İstanbul büyük bir organizasyona hazırlanıyor.

Haberler - ntv.com.tr 31.01.2015 - 14:57

Dünya’nın en güzel kedileri İstanbul'da bir araya geliyor

Dalında Türkiye'nin en büyük yarışmasını düzenleyen ve geçtiğimiz sene binlerce kişi tarafından büyük ilgi gören WCF & DKED 1-2. Uluslarası Kedi Yarışması bu sene de İstanbul'da düzenleniyor. Geçtiğimiz sene 150 kedinin yarıştığı ve binlerce kişinin Sosyopet aracılığıyla canlı olarak takip ettiği büyük yarışma için hazırlıklar tamamlandı. İstanbul Olivium AVM'de düzenlenen ve Türkiye dahil bir çok ülkeden yarışmacının katıldığı bu heyecana herkes ortak oldu.

Çeşitli ülkelerden yarışmak için gelen kedi ve sahiplerinin yanı sıra Türkiye'ye ziyarete gelen hayvanseverlerinde ilgisini çeken yarışmaya binlerce kişi katıldı. Birbirinden farklı ve eşsiz kedilerin yarıştığı organizasyon sayesinde Türk kedi ve hayvanseverlerde bu imkana erişmiş oldular. Dünya Kedi Irkları Derneği, WCF World Cat Federation'a kabul edilen ilk Türk kedi topluluğu olma özelliği taşıyor.

Basın sponsorluğunu, 4 yıldır hayvansever okuyucularla her ay buluşan Petcity Magazin dergisinin yaptığı bu büyük organizasyonda dereceye giren kediler Peytcity Magazin dergisinin Mart sayı sayfalarında yer alacaktır. Aynı zamanda Petcity Magazin dergisi 2 gün boyunca etkinlikte yer alarak katılımcılara ve davetlilere yıllık abonelik hediye edecektir.

BASININ YOĞUN İLGİSİ

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Kedi yarışmasına Türk medyasının da ilgisi büyüktü. Yarışmanın yapılacağı gün ulusal ve yerel kanal, gazete ve görsel medya temsilcileri yarışma alanına gelerek çeşitli röportajlar yaparak bu heyecanı ekranlara ve kitlelerine ulaştırdılar. Daha büyük bir organizasyonlar kapılarını katılımcılar başta olmak üzere tüm misafirlere açacak olan Dünya Kedi Irkları Derneği en güzel kedileri seçmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene Cüce, Sphinx, Scottish Fold, Persian ve bir çok özel ırkın katılacağı yarışmayı binlerce kişi heyecanla izlemişti. Organizasyona Türkiye ve dünyada bulunan en güzel ve eşsiz kediler katılmışlardı.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULACAK

DKED Dünya Kedi Irkları Derneği ve WCF World Cat Federation işbirliği ile 31 Ocak - 1 Şubat 2015 tarihleri arasında başlayacak olan yarışma için başvurular yapıldı. Birbirinden eşsiz ve güzel kediler yarışmaya katılmaya hak kazanırken katılımcıları ve seyircileri ise büyük bir sürpriz bekliyor. Organizasyon 31 Ocak Cumartesi günü başlayacak ve en güzel kediler jüri karşısına çıkacaklar. Vancat sponsorluğunda düzenlenen büyük yarışmada birbirinden özel ve sürpriz hediyeler katılımcıları bekliyor olacak ve Kedi Oscarları sahiplerini bulacak.

BİRBİRİNDEN ÖZEL HEDİYELER

Yarışmaya katılan ve dereceye giren kediler için ve sahipleri için çok özel hediyeler ve kupalar hazırlandı. Dereceye giren kedilere özel taçlar, kupalar, rozetler ve bir çok hediyeler verilecek. Dünya Kedi Irkları Derneği'nin öncülüğünde düzenlenecek yarışma şimdiden çok hareketli ve katılımı yüksek olacak gibi görünüyor. Dünyanın ve Türkiye'nin en güzel kedilerini hakem koltuğunda yer alan Tatyana Chernova ve Anneliese Hackman belirleyecek.

YER: Olivium Alışveriş Merkezi
Prof. Dr. Muammer Aksoy Cad. No:30 Zeytinburnu/İstanbul
+90 212 547 74 53
+90 212 582 06 26
TARİH: 31 Ocak 2015-Cumartesi-01 Şubat Pazar

Sayfa Yükleniyor...