En iyi müzik festivallerine hazır mısınız ?

Festival severlere müjde... Primavera Sound, Bonnaroo, Roskilde, Lollapolooza, Isle of Wight ve Austin City Limits Festival evinize geliyor.

17.05.2016 - 16:40

En iyi müzik festivallerine hazır mısınız ?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte uluslararası festival sezonu da açıldı. Barselona’dan Mancherster’a, Chicago’dan Teksas’a kadar birçok önemli şehirde dünyaca ünlü dj’lerin sahne alacağı ve yabancı ülkelerden binlerce müzik severin katılacağı festivallerin tarihleri de belli oldu. 

PRIMAVERA SOUND İLE BAŞLAYACAK

Red Bull TV ise 2016 sezonunun en iyi müzik festivalleri arasında yer alan altı büyük festivali evinize getirmeye hazırlanıyor. Festival yayınları 2-4 Haziran arasında Barselona’da gerçekleşecek olan ve bu yıl 16.’sı düzenlenen Primavera Sound ile başlayacak.

Bonnaroo Müzik Festivali Great Stage Park'ta 2.8 kilometrelik bir çiftlikte yapılıyor.
Bonnaroo Müzik Festivali Great Stage Park'ta 2.8 kilometrelik bir çiftlikte yapılıyor.

 3 GÜN BOYUNCA CANLI

İspanya’nın en önemli müzik festivali olan Primavera Sound üç gün boyunca Red Bull TV’den canlı olarak yayınlanacak. Festivalde ana akım ticari gruplar arasında yer almayan ilginç rock ve pop müzik gruplarıyla underground elektronik müzik grupları sahne alacak.

90 BİN KİŞİ BEKLENTİSİ

Primavera’dan sadece beş gün sonra ABD’nin Tennessee bölgesindeki Manchester’da düzenlenen Bonnaroo festivali kapılarını müzik severlere açacak. 15 yıl boyunca her yıl aynı tarihlerde düzenlenen festivale yaklaşık 90 bin kişinin katılması bekleniyor.

Lollapalooza, 1991'den beri her yıl yapılıyor
Lollapalooza, 1991'den beri her yıl yapılıyor

ÇIPLAKLAR KOŞUSU VAR

Festival coşkusu, 29 Haziran – 2 Temmuz Danimarka’nın Roskilde şehrinde gerçekleşecek olan Roskilde ve 28-31 Temmuz tarihlerinde Chicago’da düzenlenecek Lollapolooza festivalleri ile devam edecek.

45 yıldır gerçekleşen Roskilde festivalinde şehrin en iyi aşçıları katılımcılara muhteşem bir lezzet şöleni sunarken aynı zamanda çıplaklar koşusu da yapılacak. Bu sene 25. Yılını kutlayan Lollapolooza’da ise Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Lana Del Rey, ve Major Lazer gibi onlarca ünlü isim sahne alacak.

Bonnaroo Müzik Festivali'nde hip hop, caz, folk ve farklı türlerde canlı müzik oluyor.
Bonnaroo Müzik Festivali'nde hip hop, caz, folk ve farklı türlerde canlı müzik oluyor.

SONBAHAR'DA İKİ BÜYÜK FESTİVAL VAR

Red Bull Tv’nin festival yayınları sonbaharda da iki büyük festivalle devam edecek. İlk olarak 8-11 Eylül tarihlerinde İngiltere’nin Wight Adası’nda gerçekleşecek Isle of Wight Festivali evlerinize konuk olacak. Festival programının son canlı yayını ise; dünyanın müzik başkenti kabul edilen Amerika’nın Austin şehrinde 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Austin City Limits Festival’inden yapılacak.


FESTİVALLER SEZONU

Primavera Sound
Barselona, İspanya
2-4 Haziran

Lollapalooza
Chicago, ABD
28-31 Temmuz

Bonnaroo
Manchester, ABD
9-12 Haziran

Bestival
Wight Adası, Birleşik Krallık
8-11 Eylül

Roskilde Festival
Roskilde, Danimarka
29 Haziran-2 Temmuz

Austin City Limits Müzik Festivali
Austin, ABD
30 Eylül-2 Ekim

Sayfa Yükleniyor...