Ünlü sinema sitesi IMDB'de (Internet Movie Database) yer alan dünyanın en iyi ve en kötü dizilerinin listelendiği sayfada 6 Türk yapımı diziye yer verilmiş. Fakat bu yapımlar, en iyiler listesinde değil, en kötüler listesinde yer almakta.

Film ve dizi izleyicilerinin en çok dikkate aldığı ve izleyip izlememe kararını büyük oranda, yapımların sitede aldıkları puanlara göre verdikleri sinema sitesi olan imdb.com'da yer alan dünyanın en iyi ve en kötü dizileri listesinde 6 Türk yapımı dikkat çekiyor.

Listede ilk sırada Mehmet Ali Erbil, Nilgün Belgün, Melisa Sözen ve Pamela Spence'in oynadığı, aşık olduğu kız için yaşını küçültmek amacıyla deneyler yapan ve bir hata sonucu olmadık zamanlarda çocuğa dönüşen bir karakterin komik hikayesini konu alan "Büyümüş de Küçülmüş", ikinci sırada yine Mehmet Ali Erbil'in oynadığı "Hastayım Doktor" var. Petek Dinçöz'ün oyuncu olarak yer aldığı "Nehir" adlı dizi ise üçüncü sırada.

SEVİLEN DİZİLER EN KÖTÜLER ARASINDA
2003 yılında yayına giren ve özellikle çocukların ilgisini çeken, başrollerinde yakın zamanda hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın da oynadığı "Sihirli Annem" listede dördüncü sırada. Dizinin bugünlerde tekrar yayına başlaması gündemde.

Sihirli Annem'in hemen ardında ise 2004 yılında başladıktan sonra izlenen dizilerden biri olmasına rağmen sürekli oyuncu değişiklikleriyle devam eden ve tekrarları hala gösterilen "Cennet Mahallesi" bulunuyor.

HÜRREM SULTAN 8. SIRADA
2003 yılında Star TV'de yayınlanan ve başrollerini Gülben Ergen ve Ali Sürmeli'nin paylaştığı, Kanuni ile Hürrem arasındaki aşkı konu alan "Hürrem Sultan" listede 8. sırada.

KURTULUŞ DESTANIMIZ EN İYİ 50'DE
Kurtuluş savaşı zamanını anlatan, 1994 yapımı "Kurtuluş" dizisi IMDB'nin en iyiler listesinde, listedeki tek Türk yapımı olarak 37. sırada.