En üstteki kitapları kim alacak ?

Bazen çocuk odalarını tasarlarken hata yapıyoruz ve kendi boyumuza göre hayal kuruyoruz.

31.03.2010 - 14:56

En üstteki kitapları kim alacak ?

Çocuk odaları, çocukların odasıdır. Zaman zaman evin heryerine yayılmak için duyduğumuz istek kontrolden çıkar ve bir anda çocuğumuzun odasını kendi hayallerimize göre düzenlemekte olduğumuzu fark ederiz.

Hemen her yazımda, özellikle Feng Shui ile bağlantılı olarak anlattığım bir konu vardır, hatırlarsınız ; endişeler.!! Çocuk büyüyecektir, eşyaları nasıl sığacaktır. Kaç defa oda yaptıracaksınızdır. Herşey para demek. Bir kez olsun, tam olsun.

Bu endişeli yaklaşımlar, önemli bir şeyi kaçırmamıza neden olur. Şimdiyi yaşamayı. Çocuklarımızı da gelecek korkusu ile yetiştirmekte olduğumuzun bir başka göstergesi olan bu yaklaşım ile onların boylarının yetmediği ama ileride lazım olacak raflar ile odalar tasarlarız. Hazır mobilyalar alırız ve hatadan hataya sürükleniriz.

Oysa değişime ayak uydurmak, modüler sistemler seçmek, sonradan eklenebilir tasarımlara gitmek ve çocuğunuzun boyunun gerçekliğini hesaba katarak tasarımlar yapmak en doğrusu olacaktır. Gelecek gelecektir.

Çocuk odasını değiştirmek veya ilk kez tasarlamak arzusundaysanız, önce çocuğunuz boyuna iyica bir bakın. Uzanabileceği yükseklikleri belirleyin. Neyin uzakta, neyin yakında durması gerektiğine karar verin. Sonrasında mekanın tüm boşluklarını değerlendirme şansı bulacaksınız.

Modüler yaklaşımlar da zaman içinde size arzu ettiğiniz eklemeleri yaptıracaktır.

Saygılarımla,
İçmimar ve Feng Shui Uzmanı Funda Ceyhan
http://www.benimfengshuim.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...