Engellerini bir nebze olsun unutacaklar

''Biz Sizi Görüyoruz Siz de Bizi Görün'' kampanyasından elde edilen gelirle alınan tekerlekli sandalyeler sahiplerini buldu.

Engellerini bir nebze olsun unutacaklar

Doğuş Grubu çalışanları ve Ağaoğlu grubu çalışanları ''Biz Sizi Görüyoruz Siz de Bizi Görün'' isimli tekerlekli sandalye kampanyasına destek verdi. Kampanya için açılan hesaba en az 5 lira yatırdılar ve şimdiye kadar bu rakam 6 bin liraya ulaştı.

Işıltı Gazetesi'nin öncülüğünde gerçekleşen bu projeye imza atan çalışanlar, 3 akülü sandalyenin alınmasına büyük destek oldular.

2010 yılının Kasım ayında ''Engellilerin Sesi'' parolasıyla yayın hayatına başlayan Işıltı Gazetesi, düzenlediği ilk kampanyada mutlu sona ulaştı. Kampanyada toplanan destek ve reklam gelirleriyle Zonguldak, Sakarya ve İstanbul'dan 3 engelli kişiye piyasa değeri 6 bin 600 TL olan sandalyeler teslim edildi.

Ayrıca Antalya, Zonguldak ve İstanbul'da ihtiyaç sahibi 7 kişiye de standart özelliklere sahip sandalyeler verildi.

7 ay gibi kısa bir sürede mutlu sona ulaştıklarını söyleyen Işıltı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çiğdem Öztürk Lallı, "İnsanlarımızı boşuna ümitlendirmek istemiyoruz. O nedenle elimizdeki güce göre gerçek ihtiyaç sahiplerini biz bulduk ya da onlar bizi buldu. Şu anda yapılan desteklerin doğru yerlere gittiğini görmek bizi gururlandırıyor" dedi.

Gazetenin halkla ilişkiler ve basın danışmanı Ayhan Hasan Aktaş ise Türkiye'deki dernekleşmeye dikkati çekti ve şunları söyledi:

"Ülkemizde sosyal yardımlaşma adına bu kadar çok dernek varken ve bir çok dernek ve vakfın organize ettikleri yardım yayınlarında toplanan devasa paraların ardından hâlâ tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kişinin bu sandalyelere ihtiyaç duyuyor olması bir engelli olarak beni düşündürüyor."

"BUGÜN HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜ"
Zonguldak Ereğli'den akülü sandalyesini almak için gelen Erkan Doğan ise yaşadığı mutluluğu şu sözlerle ifade etti:

"Bugün hayatımın en mutlu günlerimden biri. Artık kimseye rica etmeden kendi başıma yollarda gezebileceğim.''

Diğer akülü sandalyenin sahibi Orhan Yılmaz ise "Artık bundan sonra daha çok dışarı çıkacağım" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...