Engelli sporcu kendi aparatını yaptı

Gelecek ay Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Dünya Şampiyonası'na hazırlanan engelli okçu Semray Taş Özer, eşiyle birlikte geliştirdikleri aparatı kullanıyor.

Anadolu Ajansı 28.07.2009 - 21:33

Engelli sporcu kendi aparatını yaptı

Ağzıyla ok atmasıyla gündeme gelen engelli okçu Semray Taş Özer, eşiyle birlikte 45 gün uğraşarak yaptıkları aparatı kullanmaya başladığını açıkladı.

'Devlet sporcusu' kapsamına alınan Semray Taş Özer, eşi Alparslan Özer ile birlikte Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, 11 yıldır ağzıyla ok attığını belirterek, ''Bu sporu eşimin desteğiyle yapıyorum. Bir süredir de aparatlar yardımıyla elimle ok atabiliyorum'' dedi.

Eşiyle birlikte yaptıkları aparatla Antalya'da katıldığı bir yarışmada 4. olduğunu ifade eden Taş Özer, ''İngiltere'de 5-11 Haziran 2009 tarihleri arasında bir yarışma yapıldı. Burada bedensel engelliler kategorisinde, 6. oldum. Şimdi de 13-24 Ağustos tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyorum. Buradan da derece bekliyorum'' diye konuştu.

Engelli okçunun eşi Alparslan Özer ise kendi çabalarıyla 45 gün uğraşarak yaptıkları aparatın, eşinin yarışmalarda başarılı olmasını sağladığını savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...