Londra Moda Haftası’nda koleksiyonunu tanıtan Erdem markasıyla Erdem Moralıoğlu, otoriteler tarafından oldukça beğeniliyor.

Dekor unsurlarını baskıya ustalıkla yerleştiren bunu renklerle çoşturan Erdem’in parçalarından “beklenin çok üzerinde” diye bahsediliyor.

Geçtiğimiz sezonlarda romantik silüetlerle karşımıza çıkan Moralıoğlu’nda bu sefer daha farklı kumaş ve kalıplar var. Elbiselerin etek hacimlerini artıran ve boylarını kısaltan Moralıoğlu, bu sezonda hayal ettiği kadın için şunları söylüyor: “Gece kulüplerini geziyor ve sonra evine otobüsle dönüyor”.

Baskın renklerin cesurca tablo gibi kıyafete yayılması, dantellerin ve çiçeklerin ustalıkla yerleştirilmesi Erdem’i bu sezon unutulmayacak defile markalarından biri yapıyor. Ayrıca ayakkabılardaki elbiseyle uyumlu boya detayı son zamanlarda görmediklerimizden.

Erdem Moralıoğlu kimdir?

30 yaşındaki Moralıoğlu yarı Türk, yarı İngiliz. Kanada’da büyüyen tasarımcı oradaki okulu bırakıp Londra’daki Royal College of Art okulunda kadın giyim üzerine master yaptı. Ardından New York’ta Diane Von Furstenberg ile çalıştı. Londra’ya döndükten sonra 2005 yılında İngiltere’deki önemli moda ödülü olan Fashion Fringe’i kazandı. Ardından British Fashion Council ödülünü kazandı.