Eroinman iki kardeşin dramı

Biri 13, diğeri 11 yaşında... Tedavi olmak istiyorlar ancak yaşları küçük olduğundan Çocuk Mahkemesi'nden karar çıkması gerek!

Haberler 21.03.2011 - 12:16

Eroinman iki kardeşin dramı

Konya'da yaşayan eroin bağımlısı 13 yaşındaki N.A. ile 11 yaşındaki M.A., Karatay Kaymakamlığı aracılığı ile tedavi olmak üzere Ankara AMATEM’e gönderildi. Burada yapılan incelemelerin ardından iki kardeşin bağımlı olduğu ve tedavi görmeleri gerektiği yönünde rapor çıktı. Ancak yaşlarının küçük olması nedeniyle Çocuk Mahkemesi’nden tedavi için karar çıkması gerekiyordu. Ve iki kardeş evlerine geri gönderildi.

Habertürk gazetesinin haberine göre; Cuma günü gönderildikleri evlerinde aynı gece yine eroin krizine girdiler ve annelerini bıçakla tehdit edip, 50 lirasını aldılar. 

"YA ANNEM BİZE PARAYI VERMESEYDİ"
"Yalvarırım yardım edin, ya çocuklarım ya ben bu illet yüzünden hayatımızı kaybedeceğiz" diye feryat eden anne Ayşe U., yetkililerden yardım bekliyor.  

Eroinden kurtulmak istediklerini söyleyen iki kardeş ise kurtulmak istiyor:

"Krize girdiğimizde gözümüz bir şey görmüyor. Annem evlere temizliğe giderek kazandığı parayı o gün bize vermeseydi neler olurdu düşünmek bile istemiyoruz. Bizi kurtarın!" 

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ise aileye kaymakamlık tarafından 480 lira aylık bağlandığını söyledi.


Sayfa Yükleniyor...