NTV

'Erol Köse'nin iddialarıyla baş edemeyeceğim'

Yaşam

Hülya Avşar, emniyetteydi... Ünlü sanatçı, dava açtığı Erol Köse hakkında "Beni vatan haini ilan etti. Söylemediğim sözleri ben söylemişim gibi lanse ediyor. Bunların hepsini bir güzel yalayacak, yutacak. Özür dileyecek, gerçi yine affetmeyeceğim ama bunu yapacak noktaya gelecek" dedi.

Sinema oyuncusu Hülya Avşar'ın, suç duyurusunda bulunduğu bir soruşturma kapsamında bilgisine başvuruldu. 

Yapımcı Erol Köse'nin bir internet paylaşım sitesi üzerinden kendisi hakkında söylediklerine yönelik suç duyurusunda bulunan Hülya Avşar, avukatı ile Asayiş Şube Müdürlüğünün Gayrettepe'deki yerleşkesine geldi. Bilişim Suçları Büro Amirliğine çıkarak yaklaşık bir saat burada kalan Avşar, daha sonra avukatıyla şubeden ayrıldı. 

Avşar, emniyetten ayrılırken yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Erol Köse'nin saçma sapan iddialarıyla baş edebileceğimizi artık sanmıyorum. Bizim yapabileceğimiz bir şey değil, bu tip insanları susturmak. Mütemadiyen yalan söylüyor. Ve ne kötü ki söylediklerine inanan insanlar var. Biz de avukatım Kerem bey ile dava açtık. Şimdi de ikinci bir dava açtık. 100 bin liralık tazminat istiyoruz. Açtığımız dava saçma sapan, Türk-Kürt tartışması ile ilgili. Beni vatan haini ilan etti. Söylemediğim sözleri ben söylemişim gibi lanse ediyor.

KÜRTLER İLE PKK KARIŞTIRILMAMALI; HERKESİN CANI YANIYOR
Bunların hepsini bir güzel yalayacak, yutacak. Özür dileyecek, gerçi yine affetmeyeceğim ama bunu yapacak noktaya gelecek. Erol Köse'nin benim söylediğimi iddia ettiği şeyler, gerçeği yansıtmıyor. Kürtler ile PKK karıştırılmamalı. Herkesin canı yanıyor. Barış olsun istiyoruz. Ama 'Kürtlerden de ölenler var', bunu söylemek mümkün mü? Cani olmak lazım bunu söylemek için.

İPİN UCUNU KAÇIRDI
Bizim her şeyimiz Erol Köse değil. Boşu boşuna herkesin zamanını alıyor. Ama artık ipin ucunu kaçırdı, haddini bilmek sorunda. Mahkemede her şey belli olacak.''