Eşcinsellere destek için konser verecek

Her yıl Avrupa'nın başka bir kentinde düzenlenen eşcinsel hakları yürüyüşü 'EuroPride' bu yıl Roma'da gerçekleştirilecek. Çılgınlıklarıyla gündemden düşmeyen, biseksüel şarkıcı Lady Gaga da organizasyon kapsamında konser verecek.

Haberler 09.06.2011 - 18:14

Eşcinsellere destek için konser verecek

Bir milyondan fazla eşcinselin katılması beklenen 'EuroPride' yürüyüşü Cumartesi günü İtalya'nın başkenti Roma'da yapılacak.

Eşcinsellerin haklarını aramak için gerçekleştireceği yürüyüş, başkentin merkezindeki Piazza Dei Cinquecento'da yerel saatle 16.30'da başlayacak, Circo Massimo Arenası'nda son bulacak. Saat 21.00'da ise Lady Gaga arenada sahne alacak. Yürüyüşe katılıp katılmayacağı henüz netlik kazanmayan popun kraliçesi, yarım saatlik mini konserine, eşcinsel haklarıyla ilgili bir de konuşma ekleyecek.

İTALYA HÜKÜMETİNE MESAJ VERECEK
Organizatörler tarafından Lady Gaga'ya İtalya'nın eşcinsellere karşı bakış açısıyla ilgili bilgi verildiği belirtildi. Bu nedenle konuşması sırasında Lady Gaga'nın, eşcinsellerin evlenmesine izin vermeyen ve bir homofobi (eşcinseliğe karşı duyulan korku) yasası olmayan İtalya'ya bir mesaj vermesi bekleniyor. Ünlü şarkıcının yeni albümü Born This Way'den parçalar seslendireceği belirtildi.

Öte yandan, özel uçağıyla Roma'ya gelecek olan Lady Gaga ve EuroPride yürüyüşü için şehirde güvenlik üst seviyeye çıkarılacak.

Köktendinci Katoliklerin olası protesto gösterilerine karşın yürüyüş ve konser boyunca resmi kıyafetlilerin yanı sıra sivil giyimli polislerin de görev yapacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...