Türkiye'de yayınlandığı dönemde büyük izlenme oranları yakalayan ve olay yaratan "Gelinim Olur musun?"u dünyada 23 ülkeye satarak fenomen haline getiren Global Agency'nin CEO'su İzzet Pinto'nun yeni "Eski Eşim Nikah Şahidim" (My Ex is My Witness)...

Yarışma tek bir soru üzerine kurulu: Eski eşinizin nikah şahidi olur musunuz?

BÜYÜK ÖDÜL 500 BİN DOLAR
Bu zor soru için 7 boşanmış çiftin katıldığı yarışma programında hem yeni bir hayat arkadaşı hem de 500 bin dolarlık büyük ödül için yarışmacılar büyük bir rekabet içine girecek.

Gün boyu kameralarla izlenen evde yaşayacak olan bu 14 yarışmacı, kendi eski eşi hariç olmak üzere yeni bir eş arayacak. Ancak onu çok iyi tanıyan eski eşinin kıskançlığı, tüm sırlarını açığa çıkarması, özel hayatıyla ilgili detayları, evlilik dönemindeki davranışlarını açıklaması gibi riskleri de göze alacak.

13 HAFTA SÜRECEK, SMS OYLARI İLE BELİRLENECEK
SMS oylamasıyla elemelerin gerçekleştiği ve yakın aile üyelerinin de içinde olduğu bir jüri tarafından değerlendirilen adaylar aynı zamanda geçmişleriyle de yüzleşecek.

13 hafta süren bu çekişmeden sonra hala yarışmaya devam edebilen ve evlenmeye karar veren çiftin şahitleri ise eski eşleri olacak. Yalan söyleme, kendini farklı göstermeye çalışma gibi hiçbir oyunu barındırmayan aksine entrika ve tüm gerçeklerin açıklanma riski taşıyan format tüm ülkelerin kanallarından büyük ilgi gördü.

İLK UKRAYNA TELEVİZYONUNDA
İlk yayınlayacak ülke olan Ukrayna'da hazırlıklar son hızıyla sürüyor. Devamında Brezilya, Hindistan ve Fransa'da başlayacak yarışmanın 2011 yılında en az 6 ülkede yayınlanması planlanıyor.