Eskinin uçağı, şimdinin kafeteryası

Bir iş adamı tarafından kafeterya yapılmak için satın alınan İngiliz yapımı RJ 70 tipi yolcu uçağı, İstanbul'dan Aksaray'a getirildi.

19.04.2010 - 12:47

Eskinin uçağı, şimdinin kafeteryası

Bir dergide hurda bir uçağın süit otele çevrildikten sonra yoğun ilgi gördüğü yönünde bir haber yer alıyordu... Bunu gören Aksaray Üniversitesi yerleşkesi yanında bulunan Kampüs Dinlenme Tesisleri'nin sahibi Sıtkı Yılmaz, hurda uçaklarla ilgili araştırma yapmaya başladı.

Tesisini büyütme aşamasında bir hurda uçak satın alarak kafeterya yapmaya karar veren Yılmaz, İstanbul'da 10 yıldır atıl durumda bulunan İngiliz yapımı RJ 70 tipi yolcu uçağını Türk Hava Yolları'ndan satın aldı ve kara yolu ile Aksaray'a getirdi.

UÇAK ÖZLEMİNİ ŞİMDİLİK BÖYLE GİDERECEKLER
Uçağı kafeterya olarak kullanacaklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:       

''Tesisimizin bahçe kısmında bulunan alana yerleştireceğimiz uçak, kafeterya olarak hizmet verecek. Dergide okuduğum otel uçağı. Ben de kafeterya uçak olarak uygulayacağım.

Aksaray'da inşaatının birkısmı tamamlanmasına rağmen halen atıl durumda bir hava alanı var. Aksaraylılar çok istedikleri hava alanına kavuşamadılar ama içinde oturup sohbet edecekleri bir uçakları olacak.

En kısa zamanda Hava alanımızın da tamamlanmasını yöneticilerimizden rica ediyorum. İnsanlar uçak özlemini şimdilik tesisimizdeki kafeterya uçağa gelerek gidersin.''  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...