Esra Sönmezer kedisine maske taktı

Oyuncu Esra Sönmezer, corona virüs korkusu nedeniyle kedisi Bebek'e maske taktı.

23.09.2020 - 09:40

Esra Sönmezer kedisine maske taktı

Oyuncu Esra Sönmezer, önceki gün Etiler'de görüntülendi. Habertürk'ten Onur Aydın'ın haberine göre; kedisi ile yürüyüşten geldiklerini belirten Sönmezer, corona virüs salgını nedeniyle uzun zaman sonra 'Bebek'i açık alana çıkardığını söyledi.

"DİKKATLİ OLMAK ZORUNDAYIM"

"Hayatımdaki tek erkek, tek aşkım" dediği kedisine de maske taktığı görülen Esra Sönmezer, "Maalesef corona virüs insanlardan da hayvanlara bulaşabiliyor. Kedim böbrek hastası ve dikkatli olmak zorundayım" ifadelerini kullandı.

CORONA TAHMİN EDİLENDEN DAHA FAZLA KEDİYE BULAŞMIŞ

Çin'de yürütülen bir araştırma yeni tip corona virüsün (Covid-19) sanılandan daha fazla kediye bulaşmış olabileceğini ortaya koydu.
SciTech Daily internet sitesinde yer alan habere göre, Çin'in corona virüs salgınının ortaya çıktığı Vuhan kentindeki Huazhong Tarım Üniversitesi'nden araştırmacılar, Ocak-Mart 2020 döneminde 102 kediden kan ve sürüntü örneği alarak inceledi. Bunların hayvan barınağı, evcil hayvan hastanesi ve corona virüs hastalarının bulunduğu evlerde yaşayan kediler olduğu belirtildi. Bu kedilerin 15'inde corona virüse karşı antikor bulunduğu, bunların 11'indeki antikorların enfeksiyonu engelleyecek kadar güçlü olduğu görüldü. Antikor bulunan kedilerin corona virüs testinin negatif çıktığı, semptom göstermediği ya da virüs nedeniyle ölmediği kaydedilen çalışmada, buna göre sanılandan daha fazla virüs bulaşmış kedi olabileceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...