Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürlüğü Karagöz Sinema Atölyesi tarafından düzenlenen iftar etkinliğinde Yeşilçam’ın deneyimli aktörü Eşref Kolçak, her kesimden sinemaya gönül vermiş kişilerden oluşan Karagöz Sinema Atölyesi'nin öğrencileri ile buluştu. Sinemada 70 yılı geride bırakan usta aktör, gençlerle mesleki tecrübelerini paylaştı. Kolçak, babasının karşı gelmesine rağmen, balet olarak başladığı sanat hayatına bir tesadüf eseri aktör olarak devam ettiğini söyledi.

GÖKÇE BAHADIR'A ÖVGÜ

Türk insanına sinemayı Yeşilçam’ın sevdirdiğini dile getiren ünlü aktör, “Biz Anadolu’yu oynuyorduk. Anadolu insanını canlandırıyorduk. Samimiydik. O kuşaktan geriye çok az aktör ve aktris kaldı” diye konuştu.

Oyunculuk hayatında en çok istediği rolün tarihi bir yapımda Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet’i canlandırmak olduğunu ifade eden Kolçak, son dönemdeki Türk sinemasının gelişen teknolojiye rağmen sınıfta kaldığını savundu. Buna rağmen birçok başarılı oyuncunun yetiştiğini sinemayı geliştirecek çok sayıda jön bulunduğunu ifade eden Kolçak, kadınlardan ise Gökçe Bahadır’ın oyunculuğunu beğendiğini söyledi.