Estetik kurbanına 15 trilyon

İngiltere'de bir kadın, estetik cerrahın yüzünde yol açtığı zarardan dolayı altı milyon sterlin tazminata hak kazandı.

25.05.2011 - 12:33

Estetik kurbanına 15 trilyon

İngiltere'nin güneyinde Surrey bölgesinden Penny Johnson 2003'te yüzündeki sinirlerin zarar gördüğünü, bunun ardından mali konularda ve internet teknoloji alanında hizmet veren danışmanlık şirketini de devretmek zorunda kaldığına dikkat çekerek doktoru LeRoux Fourie hakkında üzerinde "deneysel cerrahi" uyguladığı gerekçesiyle dava açtı. Ancak Fourie, olaydaki sorumluluğunu kabul etse de cerrahi operasyonun "deneysel" olduğu iddialarını reddetti.

Londra'da Yüksek Mahkeme'de görülen duruşma sırasında Johnson, yargıçtan 2009'da çöken şirketin yüzde 50 hissedarı olarak, potansiyel kaybı olan 54 milyon sterlinin bir bölümünün tazminat olarak verilmesini istedi. Johnson ayrıca dava sürecinin, sağlık durumunu daha da kötü etkilediğini savundu.

Yargıç bu Pazartesi günü kararını açıkladı ve Johnson'a geçmiş ve geleceğe dönük olarak potansiyel kayıpları nedeniyle 6 milyon sterlini aşkın tazminat ödenmesine hükmetti.

Yargıç kararını açıklarken Johnson’un eskiden kendine güvenen, mutlu ve son derece başarılı bir kadın olduğunu, ama operasyon sonrası yaşadığı fiziki ve psikolojik sorunların, anksiyete ve depresyonla sonuçlandığını, evliliğini etkilediğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...