Evden kaçtı, ailesini şikayet etti

Erkek arkadaşıyla birlikte olmak için evden kaçan genç kız, kendisini eve dönmesi için ikna etmeye çalışan anne ve babası hakkında ''özgürlüğünü kısıtladıkları'' iddiasıyla şikayetçi oldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.03.2010 - 11:00

Evden kaçtı, ailesini şikayet etti

Antalya'da yaşayan Gizem Ç. (20), ailesinin birlikte olmalarına karşı çıktığı erkek arkadaşı Ahmet K'nin (25) yanına kaçtı.        

Annesi Sevinç Ç. ve babası Kamil Ç. tarafından kısa süre sonra bulunan genç kız, eve dönmeye ikna edilmeye çalışıldı. Genç kız, sevgilisi ve ailesi, bunun üzerine tartışmaya başladı.        

Sevinç ve Kamil Ç. çifti, kızları Gizem'in, Ahmet K. tarafından uyuşturucu kullanımına alıştırılacağı endişesini taşıdıklarını belirterek, polisten yardım istedi.       

Anne ve babasının sevgilisine yönelik suçlamalarını kabul etmeyen genç kız, polise, kendi isteğiyle evden kaçtığını ve evlenmek istediklerini söyledi.        

Ailenin kızlarını ikna etme çabaları uzun süre devam ederken polis, genç kızın yaşının reşit olması ve isteğiyle kaçtığını söylemesi nedeniyle kaçırma ve alıkoyma yönünden işlem yapmadı.         Anne ve babasının eve dönmesi için kendine baskı yaptığını anlatan Gizem Ç. ise ''özgürlüğünü kısıtlandıkları'' iddiasıyla ailesi hakkında şikayette bulundu.        

Genç kızın şikayeti üzerine tarafların ifadeleri alındı.        

Sevinç Ç. ile eşi Kamil Ç. ve kızları Gizem Ç. ile erkek arkadaşı Ahmet K. karşılıklı suçlamalarla verdikleri ifadelerin ardından karakoldan ayrıldı.        

Anne ve babanın, şikayete rağmen kızlarını ikna çabalarını sürdürdüğü belirtildi.        

Tarafların karşılıklı şikayet ve iddialarının araştırılacağı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...