Evinizin güzel olmadığını düşünüyorsanız, gelin birlikte evinize biraz dokunalım.

Renklerden ve eşyalardan hangisini değiştireceğinizi bilemiyorsanız, ilk önce sadece birini değiştirmek için düşünmeye başlayın. Her şeyi bir arada düşünmek sizi yorabilir ve sonunda karmakarışık olmuş bir zihin ile kalakalırsınız. Sonuç ; hiçbir şey yapmamak !

Eğer eşyalarınızın eskidiğini düşünüyorsanız, eskiyenler sadece kumaşlarınız olabilir.

Eşyalarınızın sizi mutsuz ettiğini veya eskisi kadar mutlu etmediğini düşünüyorsanız, değişenin sizin duygularınız olduğunu ve aslında eşyaların hiç değişmediğini unutmayın. Çünkü sizin onlardan ve yaşamdan beklentileriniz değişti.

Bu anlamda adım atmanın en zor olduğu aşama, nereden başlayacağınızdır.

Elinize bir kağıt kalem alın. Ve oda oda yazın. Oda oda gezin. Her odada uzun süre kalın ve düşünün. Odanıza bir başka insan, bir yabancı gibi bakın. Kendinize dürüst olun. Neleri sevip, neleri sevmediğinizi düşünün. Sevmediklerinizi bir kenara atın. Onlar ile yaşamak zorunda değilsiniz. Sizi mutsuz eden eşyalarınızdan kurtulun. Enerjinizi aşağı çeken değerler ile yaşamak zorunda değilsiniz.

Size hediye edilenler ile sizin aldıklarınızı ayrı ayrı düşünün. Sevmediğiniz insanlardan hediye almış ve bunları evinizin baş köşesinde bulundurmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Eğer atamıyorsanız onları en azından bir dolap içine kaldırabilir ve kendi isteklerinizi sergilemeye başlayabilirsiniz.

Sizin satın aldıklarınız arasında ise, önceden size cazip gelmiş, hoş etkiler bırakmış ancak sonrasında çekiciliğini yitirmiş aksesuarlarınız olabilir. Onları da geçici bir süre unutup, dolaplara kaldırabilirsiniz. Değişim için her zaman eşya veya aksesuarlarınızı atmak zorunda değilsiniz. Bir süreliğine saklayıp onlarsız yaşamayı deneyimleyebilirsiniz.

Işık sisteminizi değiştirebilir ve tepe ışıklarından vazgeçebilirsiniz. Unutmayınız ki, tepeden gelen ve ışık kaynağı aşağıdan bakıldığında görülen ve hatta odanın merkezinde bulunan aydınlatmalar, evin içinde sevimsiz gölgeler yaratırlar. Bu gölgeler sizde mutsuz hisler yaratır. Ancak bu hislerin kaynağını bulamadan ve neden olduğunu bilmeden her gün o garip sıkıntıyı duyarsınız.

O zaman ilk iş, aydınlatma sistemimiz üzerinde bazı değişiklikler yapalım.

Sevgilerimle,
içmimar Funda Ceyhan
http://www.benimfengshuim.com