'Evinde 50 paket uyuşturucu bulundu'

New York Polis Teşkilatı, hayatını kaybeden sinema oyuncusu Philip Seymour Hoffman’ın evinde 50 paket eroin bulduğunu açıkladı. Öte yandan radikal grup ünlü oyuncunun cenazesini protestoya hazırlanıyor.

04.02.2014 - 09:29

'Evinde 50 paket uyuşturucu bulundu'

Pazar sabahı ölü bulunan Oscarlı oyuncu Philip Seymour Hoffman’ın evinde yapılan aramada 20 adet kullanılmış şırınga ve 50 paket eroin bulundu.

New York Polis Teşkilatı gerçekleştirdiği aramada adına yazılmayan reçeteli ilaçlar ve ‘paraphernalia’ adı verilen başka bir uyuşturucu çeşidi ele geçirdi. Hoffman’ın kesin ölüm nedeninin bulunması içi hafta içinde bir otopsi gerçekleştirilecek.

Arkadaşları Hoffman’ın ölümünden birkaç ay önce eroinle ilaçlara ayda 10 bin dolar harcadığını anlattı.  Komşuları da ölümünden bir iki gün önce rastladıkları aktörün iyi görünmediğini söyledi.

3 çocuk sahibi olduğu 15 yıllık hayat arkadaşı Mimi O’Donnell'dan geçen Aralık ayında ayrılan Hoffman'ın özel hayatında da zor günler geçirdiğine dikkat çekildi. Bir iddiaya göre Hoffman, çocuklarıyla birlikte yaşadığı evde uyuşturucu kullanmasının ardından O’Donnell tarafından evden atılmıştı.

CENAZEYE PROTESTO
ABD'de radikal bir grup, aşırı dozda uyuşturucu  nedeniyle hayatını kaybeden ünlü sinema oyuncusu Philip Seymour Hoffman'ın cenaze törenini protesto edeceğini açıkladı.

Amerikan film dünyası ve sinemaseverler sinema oyuncusu Hoffman'ın yasını tutarken, Kansas'taki Westboro Baptist Kilisesi'nin bazı üyeleri Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, cenaze törenini protesto edeceklerini belirtti.

Son olarak Super Bowl maçında protesto gösterisinde bulunan grup üyeleri, bazı asker cenazeleri ile genç yaşta vefat eden ünlü sinema oyuncusu Paul Walker ve Kanadalı Cory Monteith'in cenaze törenlerinde de protesto gösterisinde bulunmuştu.

Super Bowl maçının yapıldığı  MetLife stadyumuna birkaç kilometre uzaklıkta yapılan protesto gösterisine katılan kilisenin kurucusu Fred Phelps'in kızı Margie Phelps, ''İncil okumaya zaman ayırıp, Tanrı'ya itaat etseydiniz bu millet mahkum olmayabilirdi. Burada bunu hatırlatmak için büyük bir kalabalık var'' şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Dini sebeplerden dolayı uyuşturucu kullanımına tepki duyan grup, eşcinsellere de ölüm cezası verilmesi gerektiğini savunuyor.

Bağımsız filmlerden gişede büyük başarılar elde eden yapımlara kadar birçok farklı karakterle sinemaseverlerin karşısına çıkan Hoffman 2005 yılında "Capote" filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar kazanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...