Evinin çatısına ev yaptı

Rize'de bir vatandaş, yıkmak istemediği babasından kalan ahşap evi, yeni yaptığı betonarme evin üzerine taşıdı.

Anadolu Ajansı 10.07.2013 - 19:10

Evinin çatısına ev yaptı

Rize'de babasından kalan ahşap evi yıkmaya gönlü razı olmayan ancak ev yapacak başka arsası bulunmayan Sedat Akkaya, eski evi söküp yerine betonarme bir ev yaptı sonra da eski evi bu evin terasında yeniden kurdu.

Merkeze bağlı Akpınar köyünde baba yadigarı ahşap evi yıkmadan ev yapmak isteyen Sedat Akkaya (60) , hem babasının hatırasına saygı göstermek hem de başka arsa olmadığı için mevcut arsayı değerlendirip yeni bir ev yapmak için ilginç bir yöntem buldu.

Eski ahşap evi itinayla söküp karkas halde birkaç metre öteye nakleden Akkaya, arsaya tek katlı betonarme bir ev yaptı, ardından da karkas haldeki eski evi halatlarla betonarme evin terasına çıkarıp, yeniden kurdu.

Sedat Akkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin ve çocuklarının karşı çıkmasına rağmen "baba yadigarı" dediği evi terasa çıkardığını belirterek, "Annemin, babamın evde çok hatırası var. Bunun için yıkılıp yok olmasına gönlüm razı olmadı" dedi.Ahşap evi halatlarla çatıya çektiklerini ve söktükleri bölümlerini yeniden yaptıklarını ifade eden Akkaya, hem mevcut evi hem de babadan kalma evi kapsayacak bir çatı yapacağını belirtti. Eşi Emine Akkaya ise evi terasa çıkarmasını istemediğini belirterek, ''İki çocuğumuz var. Bu binaya bir kat daha atmamız gerekiyor.O yüzden evi çatıya çıkarmasını istememiştim ancak eşime saygım var. Böyle uygun gördü, ben de fazla üstelemedim'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...