'Evlenmeden önce olmaz' diyenler daha mutlu

Evlenmeden önce seks yapmayan çiftler, daha istikrarlı bir ilişkiye ve daha tatmin edici bir cinsel hayata sahip oluyor.

Haberler 29.12.2010 - 12:53

'Evlenmeden önce olmaz' diyenler daha mutlu

ABD'deki Brigham Young Üniversitesi'nin iki binden fazla evli çift arasında yaptığı araştırmada; bekleyen çiftlerin, cinsel yaşamlarında tatmin oranlarının yüzde 20 arttığı, yüzde 12 oranında daha iyi iletişim kurdukları ve 'cinsel yaşam kalitelerinin' yüzde 15 arttığı belirlendi. 

Araştırma ekibin lideri profesör Dean Busby, ilişkilerini cinsel boyuta taşımak için daha fazla bekleyenlerin cinsel yönden daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Busby, "Bence bu bireyler arasındaki iletişimin gelişmesinden, çiftlerin konuşma ve sorunların üstesinden gelmek için birlikte çalışmayı öğrenmeleri ve ardından cinsel boyuta geçmelerinden kaynaklanıyor" dedi.

Seks terapisti Paula Hall ise şu yorumda buulndu:

"Bekleyen çiftler, iletişimin ve birbirlerini etkilemenin çok fazla yolunu bulacaktır. Beklentileriyle ilgili olarak daha fazla konuşabilirler. Ancak eninde sonunda seks daima iletişimle ilgilidir ve ister evli olun ister olmayın esas nokta budur."

Sayfa Yükleniyor...