Ezel'e rakip olacak

Bir çok yapıma imza atan Osman Sınav, yeni bir proje ile geliyor. Bu seferki hikayenin bir tarafı varoşlara diğer tarafı ise plazalara uzanıyor.

Haberler 27.07.2010 - 09:36

Sınav, Ezel'e rakip olacak yeni bir intikam dizisi olacak olan "Kılıç Günü" için uzun süredir titiz bir çalışma sürdürüyor.

Senaryosu 1 yılda hazırlanan ve atv'de yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda Tansel Öngel, Melike Güner, Tamer levent, Ertan Saban, Dursun Ali Atay, Serdar Yeğin, Nur Erkul, Yurdaer Okur, Teoman Kumbaracıbaşı ve Leyla Bilginel yer alıyor. 

Dizide intikam alacak olan Kılıç Ali'yi Tansel Öngel canlandırırken, Cansu karakterini Nur Erkul oynayacak.

Sınav'ın yapımcılığının yanı sıra genel konseptine de imza attığı dizi 90 bölümlük bir formata uyarlandı.

DİZİ, KAHRAMANIN MEZAR TAŞININ ISMARLANMASIYLA BAŞLIYOR
Tanıtımlarında "İşte böylece başlar esas hikayemiz. İyi ile kötünün, Davut ile Golyat'ın, Musa'yla Firavun'un hikayesidir bu hikaye. Ve elbet sonunda hak'kın ve haklının yanında olan kazanacaktır..." sloganının kullanıldığı diziyle ilgili Sınav şunları söyledi:

VAROŞLAR VE PLAZALAR
"Hikayemizin bir tarafı varoşlara diğeri plazalara uzanıyor. Kahramanımızın 90 günü var. Aşırı burun kanamasıyla gittiği doktor kahramanımıza 90 günlük ömür biçiyor. Onun mezar taşını ısmarlayarak başlıyoruz diziye... Hikayemizde kahramanımızın her gününü bir bölüme sığdıracağız."

Sayfa Yükleniyor...