Facebook evliliği emniyette bitti

İnternette tanışarak evlendiği eşi ile 2 iş yerini dolandırdığı öne sürülen kişi gözaltına alındı. Bu kişiyle gizlice evlenen genç kız, dolandırıldığını emniyette öğrendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.05.2011 - 17:12

İstanbul'da yaşayan 28 yaşındaki Onur Mehmet Ö, geçen yıl sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanıştığı 20 yaşındaki Gülşah Ö. ile geçen yıl ağustos ayında ailelerine haber vermeden evlendi.       

Nikahın ardından babasına ait evde kalmaya devam eden ve ailesinden yaptığı evliliği saklayan Gülşah Ö, çalıştığı iş yerinden kendisine verilen 9 bin TL'lik evlilik yardımını da eşi Onur Mehmet Ö'ye verdi.        

Bu sırada Gülşah Ö'nün ailesi başka bir eve taşınınca, ikametgah değişikliği için muhtarlığa giden babası, kızı Gülşah'ın soyisminin farklı olduğunu gördü.        

Ailesinin yaptığı evliliği öğrenmesi üzerine Gülşah Ö, anne ve babasına, ''Onur Mehmet Ö. ile birbirlerini çok sevdiklerini ve yakında kendi evlerine çıkacaklarını'' söyledi.    

25 BİN TL'LİK SENET
Babasına ait evde kalmaya devam eden Gülşah Ö, ''iş kuracağım'' diyen eşi için bankadan 5 bin TL kredi çekti. Genç kız, ayrıca eşi Onur Mehmet Ö'nün tefeci olduğu öne sürülen kişiden aldığı 25 bin TL'lik borcun senetlerine de imza attı.        

Paraları aldıktan sonra İstanbul'a giderek bir oto kiralama firmasından 750 TL karşılığında 3 günlüğüne kiraladığı araçları Kocaeli'ye getiren Onur Mehmet Ö, buradaki bir oto kiralama şirketine de otomobilleri 2 bin 500 TL'ye 6 aylığına kiraladı.        

İstanbul'daki oto kiralama firması, araçların geri getirilmemesi üzerine GPS takılı araçların Kocaeli'deki bir araç kiralama şirketinde olduğunu belirledi.       

Telefonla görüşen iş yeri sahiplerinin dolandırıldıklarını anlayarak polise başvurması üzerine zanlı, Gölcük'ün İnönü Caddesi'nde gözaltına alındı.        

Asayiş Şube Müdürlüğünde eşinin kendisini ve 2 iş yerini dolandırdığını öğrenen Gülşah Ö. de eşinden şikayetçi oldu.        

Bu arada, İstanbul'da 1 kez evlenip boşandığı öğrenilen zanlının, ''Uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak'' suçundan sabıkasının olduğu belirtildi.


Sayfa Yükleniyor...