'Facebook sarhoşu' yakalandı

Alkollüyken araç kullanan ve bir arabaya çarpan lise öğrencisi, yaşadıklarını Facebook’tan paylaşınca polis tarafından yakalandı.

04.01.2013 - 12:29

'Facebook sarhoşu' yakalandı

ABD’nin Oregon eyaletinde yaşayan lise öğrencisi Jacob Cox-Brown’ın Facebook iletisi başına bela oldu.

18 yaşındaki Brown, alkollü araba kullanırken kaza yaptı ve olay yerinden kaçtı. Brown, daha sonra yaşananları Facebook iletisinde ‘Sarhoş araba sürüyorum... Kimin arabasına çarptıysam özür dilerim’ mesajıyla paylaştı. Ancak Brown, bu mesajın ardından kapısında polisleri buldu.

Cnet internet sitesinin haberine göre, Brown’ın suçunu polise ihbar eden ise bir Facebook arkadaşı oldu. Astoria Polisi yaptığı açıklamada “Ekip olarak sosyal medyayı aktif bir şekilde takip ediyoruz. Facebook’ta bir şey paylaştığınızda asla bunun sonsuza kadar gizli kalacağını düşünmeyin” dedi. Brown, sürücülük görevini yerine getiremediği için tutuklandı.

'FACEBOOK ARKADAŞLARINA GÜVENME'
Geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu Marc Zuckerberg’in kardeşi de Facebook gizlilik ayarlarının kurbanı olmuştu. Randi Zuckerberg sitede yayınladığı fotoğrafının Twitter’a düşmesine tepki göstermişti. Randi Zuckerberg, yaşananların ardından ‘Facebook’ta arkadaşlarınızın arkadaşlarına güvenmeyin’ dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...