Fatma Girik son sağlık durumunu anlattı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren sanatçı Fatma Girik, geçirdiği kalça protezi ve beyin ameliyatları sonrası sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Haberler 02.01.2021 - 17:41

Fatma Girik son sağlık durumunu anlattı

Türk sinemasının usta isimlerinden Fatma Girik, geçirdiği kalça protezi ve beyin ameliyatları sonrası sağlık durumunu anlattı. Posta'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuşan 78 yaşındaki Girik, sağlık durumuyla ilgili şunları söyledi:

"İyi değilim. Kendimi eskisi kadar iyi hissetmiyorum. Bacaklarım kötü durumda, birinin yardımı olmadan yürüyemiyorum. Çok oynak bir tansiyonum var. Bir de zaten beyin ameliyatı olmuştum, kafamda shunt takılı. Ameliyat olmasaydım kör olacaktım. Sağlığın gittikten sonra hayatın anlamı yok. Çok güzel yaşadım. Dilerim, herkes hayatı benim gibi yaşasın. Sonuçta yaşım da epeyce ilerledi. Bisiklete binip sek sek oynama çağım geçti ama yine de insan kendini iyi hissetmek istiyor."

"HER ÖLENLE BEN DE ÖLÜYORUM"

Pandemi süreciyle ilgili de konuşan usta oyuncu, şunları söyledi:

"Her ölenle ben de ölüyorum, her yakınını kaybedenle ben de üzülüyorum. 'Bu nasıl bir çağ?' diye sorguluyorum. Acı çeken insanları gördükçe bir zamanlar yaşadığımız saadetin ne kadar güzel olduğunu daha da iyi anlar olduk. O eski günleri mumla arıyoruz. Dünya berbat durumda. 10 aydan fazladır evden çıkmıyorum, sadece bir kez hastane kontrolüne gitmiştim. Gazete okuyorum, kitap okuyorum, televizyon seyrediyorum. Yaşamak, her şeye rağmen direnmektir.

Girik, aşı konusundaki görüşlerini de şöyle açıkladı:

"Koşa koşa hemen olurum. Aşı üzerinden muhalefet ya da milliyetçilik yapılmaz, yanlış. Hemen gelsin, hemen şimdi vurulurum. Sağlık her şeyden önemli. İnsanlar patır patır ölüyor."

Sayfa Yükleniyor...