Ferzan Özpetek: Tuba kamyon şoförü gibi yemek yiyor

Ferzan Özpetek’in kendi kitabından beyazperdeye uyarladığı “İstanbul Kırmızısı” filminin çekimleri Büyükada’da devam ediyor. Ünlü yönetmen, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür ve Halit Ergenç ile basın toplantısı düzenledi.

Haberler 27.05.2016 - 08:42

Ferzan Özpetek: Tuba kamyon şoförü gibi yemek yiyor

Türk-İtalyan yönetmen ve yazar Ferzan Özpetek İstanbul Kırmızısı hakkında şunları söyledi: 

Çekimlere Büyükada’da devam ediyoruz. Benim ilk Türk filmim. Onun için çok heyecanlıyım. Bu film, birebir benim hayatım değil. Birebir “İstanbul Kırmızısı” kitabı da değil. Romanın aynısını yapmak beni sıkardı. Nejat İşler benim rolümde. Yani bir yönetmeni oynuyor. O yönetmen ben miyim ben de tam bilmiyorum. Mehmet (Günsür) ve Tuba (Büyüküstün) benim hayatımdaki çok önemli iki insanı canlandırıyor. Halit (Ergenç) ise tamamen yeni bir karakteri oynuyor.

"FİLMİ OLUŞTURURKEN ÇOK ŞANSLIYDIM"

Kastı oluştururken çok şanslıydım. Mehmet Günsür’le yıllar önce “Hamam” filminde birlikte çalışmıştık. Nejat İşler’le de Adana’daki film festivalinde beraber jüri üyeliği yapmıştık. Tuba Büyüküstün’ün ünlü olduğunu biliyordum ama star olduğundan haberim yoktu. Cast oluştururken bir arkadaşım “Tuba’yı gördün mü? Müthiş bir kadın. Saçlarını kısacık kestirip Paris’e yaşamaya gitti” dedi. Ben de “Olsun yine de bir teklif edelim” dedim. Yokmuş öyle bir şey. Görüşmeye geldi, çarpıldım kendisine.

 İstanbul Kırmızısı'nın oyuncu kadrosunda Çiğdem Onat da var.
 İstanbul Kırmızısı'nın oyuncu kadrosunda Çiğdem Onat da var.

"20 GÜNDE BİR SAÇLARINI KESİYORUZ"

 Kısa saç, devamlılık açısından çok zor sinemada. Hemen uzuyor çünkü. İtalya’da çok güvendiğim bütün filmlerimde saç bakımı yapan bir bey geldi. Tuba’nın saçlarını kesti. Her 20 günde bir İtalya’dan geliyor saçlarını kesiyor. İşte öyle uğraşıyoruz.

"KAMYON ŞOFÖRÜ GİBİ YEMEK YİYORLAR

Son filmim “Kemerlerinizi Bağlayın”da oynayan Kasia Smutniak de Tuba Büyüküstün de biraz kamyon şoförü gibi yemek yiyorlar. (Gülüyor) Yemek ısmarlarken soruyorum, “Yağsız et mi istersiniz” diye cevap “Yok yağlı et isterim” yanıtını alıyorum.

33 yaşındaki Tuba Büyüküstün son olarak Kara para aşk dizisinde oynadı.
33 yaşındaki Tuba Büyüküstün son olarak Kara para aşk dizisinde oynadı.

"BENİM İÇİN İLK"

Filmde Neval isimli karaktere hayat veren Tuba Büyüküstün, “Filmlerini takip ettiğim bir yönetmen ile çalışmaktan çok mutluyum” dedi. Filmdeki karakterinden bahseden oyuncu, “İlk defa gerçek hayatta yaşamış bir karakteri oynuyorum. Benim için çok önemli bir rol, bahsettiğimiz kişinin Ferzan Özpetek’in hayatında çok değerli biri olması da önemli” diye konuştu.

NEJAT İŞLER: KAFASI KARIŞIK BİRİ

Rolü hakkında pek detay vermeyen Nejat İşler, “Ferzan her şeyi biliyor, ben anlatamam. Kendisi anlatsın, ben oynadım.  Kafası karışık birini oynuyorum, her zamanki gibi yani” dedi.

Set ortamında mutlu olduğunu belirten İşler, “Özgürleştirici bir durum, kısaca öyle söyleyebilirim. Böyle olmayı seviyorum, değişik bir şey göreceksiniz” diye konuştu.

 Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa'sı Günsür, 1997'de Hamam'da oynadı.
 Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa'sı Günsür, 1997'de Hamam'da oynadı.

GÜNSÜR: 20 YIL SONRA YENİDEN

Hamam filminden 20 yıl sonra tekrar Ferzan Özpetek’le çalışma şansı yakalayan Mehmet Günsür, “Ferzan ile 20 yıl sonra tekrar çalışmak çok heyecan verici bir şey” dedi. Bu durumun çok romantik olduğunu dile getiren yakışıklı oyuncu, “Bu projede yer aldığım için çok mutluyum, keyifle canlandırdığım bir karakterim var. Ferzan’ı çok seviyorum, bütün ekip olağanüstü çalışıyor. Biz çok heyecanlı ve çok mutluyuz” dedi.

46 yaşındaki Halit Ergenç, bir yandan yeni dizisi için hazırlıklara başladı. 
46 yaşındaki Halit Ergenç, bir yandan yeni dizisi için hazırlıklara başladı. 

HALİT ERGENÇ: İNANILMAZ BİR TECRÜBE

Uzun süredir ekranlardan uzak kalan ve sinema filmi ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Halit Ergenç, “Benim bu film kadrosuna dahil olmam çok enteresan oldu. Ferzan ile görüştük, ama sonra geri dönüş olmadı. Uzun zaman sonra tekrar karşılaştık ve telefon geldi. Ben de kısa bir görüşme sonrası teklifi kabul ettim” dedi.
Ergenç, “Ferzan inanılmaz bir tecrübe, onun dünyasına giriyorsunuz” diye konuştu. Çekimlerde yorulduklarını da belirten oyuncu, “Ne kadar yorgun olursak olalım, işin içinde olduğumuzdan dolayı evimize ağzımız kulaklarımızda dönüyoruz” dedi.

Sayfa Yükleniyor...