NTV

Festival turizmine büyük rağbet

Yaşam

Son yıllarda yurtdışı turlarına katılan hedef kitlenin potansiyelinin ciddi oranda artmasıyla dünya festivallerini seyahat trendi olarak düşünen bir tatilci kitlesi oluşmaya başladı.

Ekonominin diğer birçok Avrupa ülkesine göre pozitif anlamda gitmesi Türkiye’de yurtdışı turlarına olan talebi arttırdı.

Özellikle son yıllarda özel ilgi turları ve Dünya festivallerini bir seyahat trendi olarak düşünen önemli bir tatilci kitlesi de oluşmaya başladı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar Venedik Karnavalı, Letonya Sarışınlar Festivali, İspanya’da Domates Festivali ve Uzakdoğu Su Festivali gibi dünya festivallerine olan ilginin arttığının altını çizdi.

Özkar konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Seyahat severler bize yurtdışındaki yöresel festivallerden de bahsederek tur yapmamız konusunda talepkar olmaya başladılar.

Özellikle yakın bir zamanda Türkiye’den Bilbao uçuşlarının başlaması, San Fermin Festivali’ne geçmişte olmadığı kadar ucuz fiyatlarla gidilebilmesine olanak verdi.

Bu nedenle dünyaca meşhur bu festivali, Türk seyahat severlere de çok özel bir imkanla sunmak üzere, San Fermin festivaline organizasyon yapmaya karar verdik.”

SAN FERMİN FESTİVALİ
İspanya’nın Pamplona kentinde, dünyanın en renkli ve popüler festivallerinden biri olan San Fermin her yıl 06-14 Temmuz arasında gerçekleşiyor.

Pamplona’nın kutsal koruyucu azizi olan San Fermin ismine adanmış bu renkli festivalde, sokaklara serbestçe koşabilmeleri için salınan boğaların halkın arasından geçişleri ve adrenalin-heyecan dolu koşuşturmaları, Pamplona sokaklarını son derece keyifli bir eğlence haline dönüştürüyor.