Kepez ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, 155 Polis İmdat Hattı'nı arayarak, bölgede 15 gündür bir maymunun gezdiği ve maymunu bir serada sıkıştırdıklarını bildirdi.

Polis ekiplerinin yönlendirmesiyle olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne bağlı ekipler geldi.

Seraya giren ekipler, maymunu önce fileyle yakalamak istedi. Yaklaşık 2 saat süreyle seranın içinde maymunun peşinde koşan ekipler, maymunu yakalayamayınca uyuşturucu iğne kullanmaya karar verdi.

Maymuna tabanca ile uyuşturucu iğne atan ekipler, bir süre seranın dışına çıkıp maymunun uyuşmasını bekledi. Yarım saatlik bekleyişin ardından maymunun bayılmadığını tespit eden ekipler, 30'ar dakika arayla atılan 3 iğnenin ardından maymunu bayıltmayı başardı.

Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından maymun, belediye ekipleri tarafından seradan çıkarılıp kafese konula maymun, Antalya Hayvanat Bahçesi'ne götürüldü.

'ELİYLE İŞARETLER YAPIYORDU'
Maymunun gündüz saatlerinde sokak ve bahçelerde gezdiğini, mahallelinin de maymuna alıştığını belirten mahalle sakinlerinden İsa Turgut, ''Vatandaşlardan kaçtıktan sonra dönüp eliyle işaretler yapıyordu. Mahallenin adeta maskotu oldu. Kimse artık ondan korkmuyordu. Bölgedeki seralarda bulunan ürünlere zarar vermesinden başka bir zararı yoktu'' diye konuştu.