''Çocuğunu İşe Getir'' adıyla düzenlenen etkinlikte Michelle Obama, ABD Başkanı eşi Barack Obama'nın basın toplantılarını düzenlediği East Room'da, Beyaz Saray çalışanlarının çocuklarından oluşan 100 çocuğun sorularını yanıtladı.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın torunları, ABD Ulusal Güvenlik Konseyi yetkililerinden Denis McDonough'un çocuklarının da yer aldığı toplantıda Michelle Obama çocuklara, ''aileleri geç saatlere kadar Beyaz Saray'da çalışırken sabırlı davrandıkları için'' teşekkür etti.

Michelle Obama, ''Anne, babalarınız olmadan yapamazdık. Onun için, sizin gösterdiğiniz fedakarlığı takdir ediyoruz'' dedi.

First Lady, Beyaz Saray çalışanlarının çocuklarına, okulda daha fazla çalışmalarını ve bu sayede isterlerse bir gün Beyaz Saray çalışanları arasına katılabileceklerini de söyledi.

Değişik bir First Lady portresi çizen Obama'ya çocuklardan biri, ''Deprem gibi büyük bir felaket olursa ne yapardınız?'' sorusu yöneltilince Michelle Obama, ''Kocamı uyandırır ve (Hey dostum, Oval Ofis'e inmen lazım'' derdim'' yanıtını verdi.

Boş zamanlarında ne yaptığı sorulan Michelle Obama, ''Şimdilik bu köpek yavrusunun bakımıyla ilgileniyorum'' diyerek, Beyaz Saray'a alınan köpeği işaret etti.

Michelle Obama, zaman zaman kimseye haber vermeden Washington'da dolaşmaya çıktığını da söyledi ve son olarak, Five Guys adlı hamburgerciye gittiğini anlattı.

Beyaz Saray gazetecilerinden bazılarının da çocuklarını bugün Beyaz Saray'a getirdiği belirtildi.