First Lady Obama ve zafer elbisesi

Yeni First Lady Michelle Obama, seçim kampanyası boyunca sergilediği stil anlayışıyla birçok moda dergisinin desteğini almakla kalmadı, ayrıca yaptığı seçimlerle halkın da kalbini kazandı. Dün geceki elbisesi ise büyük zaferin içinde modanın konuşulmasını sağladı.

Haberler 30.12.2008 - 16:30

First Lady Obama ve zafer elbisesi

First Lady olarak Michelle Obama'nın giydiği Narciso Rodriguez elbise, büyük gecelerde görmeye alışık olduğumuz Oscar De La Renta tarzının çok uzağındaydı. Oldukça çağdaş, cesur ve farklı görünümü olan cart kırmızılarla bezeli elbise için moda dünyası tam not verememiş durumda.

Michelle Obama'nın zafer gecesinde giydiği elbise hakkında her yerde fikir beyan ediliyor. Yahoo'nun ana sayfasında uyguladığı ankette de elbise hakkında tam olarak bir karara varılamadığını görüyoruz. Ankete katılan 70 binin üzerindeki kişiye göre, %35 modern ve farklı görünüm olduğu için olumlu bakıyor, %34 Jackie O. gibi bir etkisi olmadığını düşünüyor, % 32'de elbisenin fena olmadığını ama daha iyi bir seçim yapılabileceğini düşünüyor. Zafer gecelerinde görmeye alışık olmadığımız bu tarz için, modada da "değişim" rüzgarlarının eseceğini söyleyebiliriz.

Beyaz Saraya bavulunda bir sürü stil kıyafetle gidecek olan Michelle Obama, dün First Lady olarak zafer gecesine Narciso Rodriguez elbiseyle katıldı. Böylece İlkbahar/Yaz 2009 sezonuna ait elbise daha dükkanlara gelmeden Obama önceliğiyle kutlamalarda boy gösterdi. Obama bu elbiseyi siyah hırka, bilezikler ve az topuklu bir ayakkabıyla tamamlamıştı. Ayrıca tüm aile bir renk uyumu içindeydi. Küçük kızları siyah ve kırmızı elbiselerle babalarına destek verirken, yeni Başkan Barack Obama koyu lacivert takım içine beyaz gömlek ve kırmızı kravat standardından şaşmamıştı.

Michelle Obama ve stil anlayışı
Michelle Obama, bir takım özellikleriyle zamanımızın idolü olma niteliğini taşıyor. Çok iyi okullardan mezun. Oldukça başarılı ve üst düzey kariyer sahibi bir kadın. Güzel ve bakımlı. Aynı zamanda bir anne. Ve bunların hepsini formüle edebilecek bir stil anlayışına sahip. Yer yer lüks markaları seçerken onları hızlı perakende zincirlerinin ürünleriyle tamamlıyor. İşte bu yönüyle moda açısından politikanın başına gelmiş Carla Bruni’den sonraki en iyi örnek. Üstelik Carla Bruni’nin yaptığı seçimler ve özellikleri göz önüne alınırsa, Michelle Obama halka daha yakın. Görünümü daha ilham verici.

Michelle Obama’nın hızlı perakende markalarından da kampanya boyunca tercihler yaptığını ve bu seçimlerden dolayı halkın kalbinde taht kurduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda J Crew marka etek, bluz ve hırkayla Jay Leno’nun şovuna çıkmıştı. Ayrıca kıyafetlerini markanın internet sitesinden aldığını söylemişti. Bir süre önce de H&M elbisesiyle Michigan’da bir kampanyaya katılmıştı. Moda dergilerinin First Lady’yi editoryal sayfalarına taşıma isteğine direnen Michelle Obama, çok pahalı giysilerle poz vermek istemediğini dile getirmişti.

Aktif iş hayatında yüksek kazançları olduğunu bildiğimiz First Lady, kampanya boyunca genelde orta ve orta lüks markalarla anıldı. Bunu halka yakınlık amacıyla stratejik önemle yaptığını biliyoruz. Önümüzdeki dönemde dünyanın gözü üzerinde olacak yeni “kadın” ikonunun kostümleri daha da yakından incelenecek. Belki de Jackie O.'dan sonra stil içindeki ilk First Lady olacak. Ancak daha farklı, daha sokağa yakın bir tarz olacağını söyleyebiliriz.

Sayfa Yükleniyor...