Uçurtma sörfü yapan bir adam etrafını saran köpekbalıklarının saldırına uğrayarak hayatını kaybetti.

Bölge polisi sahil güvenliğin adamı ilk kez saat 16.15 sularında tedirgin bir halde Stuart bölgesinin Atlantik kıyısında gördüğünü söyledi.

Denize atlayan sahil güvenlik, köpekbalıklarını 38 yaşındaki Stephen Howard Schafer'in etrafında daireler çizerken bulmuş.

Sahil güvenlik görevlisi Schafer'ı kurtarma tahtasına koyarak sahile götürmüş ve sörfçü oradan da hastaneye sevkedilmiş. Fakat genç sörfçü hastanede hayatını kaybetmiş.

İtfaiye kurtarma ekibinden Daniel Wouters, "Sağlık ekipleri adamın vücudunda birden fazla köpekbalığı ısırığı bulmuş" dedi. Kurtarma anına şahit olan Jim Smith ise sağlık ekiplerinin elinden geleni yaptığını söyledi: "Adam hiç kıpırdamıyordu."

Araştırmacı Grant Gilmore yılın bu zamanında köpekbalıklarının Florida'nın doğu kıyısında insanları ısırmasının hiç de normal olmadığını söyledi. Gilmore ayrıca ısırık izlerinden hangi tür köpekbalıklarının bunu yapmış olabileceğinin de bulunabileceğini dile getirdi.

Gilmore bölgede dört cins köepekbalığının olduğunu ve saldırıyı genç büyük beyaz köpek balıklarının gerçekleştirmiş olabileceğini söyledi.