GalataModa bu sefer Akaretler’de

İstanbul’un kültürel değişiminin en önemli projelerinden biri olan Akaretler Sıraevler, 15-19 Ekim 2008 tarihleri arasında “GalataModa Festivali Akaretler”e ev sahipliği yaparak dünyanın ünlü tasarımcılarını Türkiye’nin önemli moda tasarımcıları ile buluşturuyor. İstanbul’un yeni moda merkezi Akaretler Sıraevler, beş gün boyunca tüm İstanbul’u modanın ve alışverişin heyecanına çağırıyor.

Haberler 30.12.2008 - 17:31

GalataModa bu sefer Akaretler’de

GalataModa Festivali’nin yeni yeri ile ilgili açıklamayı Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu üyesi tasarımcı Simay Bülbül’den aldık.

Son iki yıldır alışık olmadığımız tasarım nosyonunu sokağa indirmeyi başaran ve bunu bir festivalle taçlandıran Moda Tasarımcıları Derneği’nin girişimi Galata Moda Festivali’nin yeni yeri için tasarımcı Simay Bülbül şunları söylüyor: “Galatamoda, Galata’da mekan, yerleşim ve metrekare adına ciddi sorunlar yaşamakta. Katılımcı isteğinin artması ve Galatamoda’nın başarı grafiğinin yükselmesi beraberinde sorunlar getirmektedir. Asıl amaç modayı sokağa taşımak olduğundan Akaretler farklı bir mekanda bu geleneğin başka bir izdüşümüdür. 2009 için GalataModa konseptini yılda 4 kez tekrarlanan ve daha net bir mekanda gerçekleştirilecek bir platforma taşıyor olacağız. Ayrıca GalataModa’yı Fransa ve Hollanda gibi ilişkilerimizin olduğu farklı ülkelere de taşıma çabamız var. Amacımız sokakta olmak.

Galata’da, Akaretler’de, bilindik bilinmedik sokaklarda süprize açık bir şekilde... Han gibi Galata’dan uçmaya başladık. Rüzgarın götürdügü yörüngelere de açığız.”

Akaretler’de beş gün sürecek festival’e katılan tasarımcılar şöyle: Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Hatice Gökçe, İdil Tarzi, Özlem Süer, Ümit Ünal, Gamze Saraçoğlu, Cem Lokmanhekim, Simay Bülbül, Mehtap Elaidi, Ezra Çetin, Bihter Aida Pekin, Elif Cığızoğlu, Ayça Sytmen, Deniz Yeğin, Müge Ersin, Zeynep Erdoğan, Aslı Güler, Sertaç Delibaş, Berrin Gönen Luma, Deniz Kaprol ve Berna Özay.

Simay Bülbül

İngiltere Bournemouth Arts Institute / HND Moda Tasarım ve Pazarlama bölümünde eğitim gördü. Kendi ismiyle kurmuş olduğu markası ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında çalışmaları bulunmaktadır. Marka danışmanlığı, styling, kostüm tasarımcılığı gibi işler gerçekleştirmiş olup, halen deri ve tekstil sektöründe kreatif projelere imza atmaktadır. Başarıları arasında 2003 yılı 5. Deri’signer (Deri tasarım yarışması) Türkiye birinciği de vardır.

www.sim-ay.com

Sayfa Yükleniyor...