Gazla intihar etmek isterken...

Evli bir adamla olan ilişkisi ortaya çıkınca terkedilen genç kadın gazı açarak kendini öldürmek istedi ama patlamaya yol açınca 11 yıl hapis cezası aldı.

03.11.2009 - 12:24

Çin'in başkenti Pekin'de bir kadın evinde gazı açarak intihar etmeyi denedi, ancak gaz sızıntısı nedeniyle meydana gelen patlamada 15 kişinin yaralanmasına neden olarak 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çin'de yayımlanan Global Times gazetesinin haberinde, 28 yaşında olan Vang Çi adlı kadının, üç yıldır evli olan Vang Gang ile ilişki yaşadığı, fakat ilişkilerinin ortaya çıkmasının ardından Vang Gang'ın ilişkiyi bitirdiği belirtildi.

Bu durumu kabullenemeyen kadın, ailesine ve eski erkek arkadaşına veda mektubu yazıp arkadaşı Cao Şüe'ye online bir mesaj yollayarak, intihar edeceğini söyledi ve gaz hortumunu kesip uyku hapı aldı.

Arkadaşının, mesajı görüp yetkililerle olay yerine gitmesinin ardından, itfaiye gaz kaçağına müdahale edemeden meydana gelen patlamada 8 itfaiyeci, 2 polis ve Cao dahil birçok kişi ağır yaralandı.

Olayın ardından Çaoyang Mahkemesi Vang'ın kasıtlı olmadığını göz önüne alarak, Vang'ı kamuyu ve insanların hayatını tehlikeye sokmak suçundan 11 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...