Genç tasarımcılardan denim yorumu: Denim Benim

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nün ERAK Giyim ile yaptığı işbirliğinin ikinci yılında, bölümde okuyan 11 öğrenci denim kumaşını farklı bakış açıları ile yeniden yorumladı.

16.06.2009 - 19:56

Genç tasarımcılardan denim yorumu: Denim Benim

Geçen yıl gerçekleştirilen “Denim ile Dialoglar” projesinde, denim kumaşlara farklı anlamlar kazandırarak onları birer sanat eserine dönüştüren öğrenciler, bu yıl da “Denim Benim!” diyerek kendi koleksiyonlarını hazırladı.

35 parçadan oluşan denim koleksiyonunun arkasında Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencileri Agatha Kozak, Ayşegül Baydemir, Ayşe Arzık, Burçak Ceylan, Demet Gül, Evre Başak Okumuş, Gülden Akan, Ömer Başol, Senem Mursaloğlu, Şimal Yavuz ve Tuğçe Bozkurt var. Bölüm Başkanı Prof. Kemal Can’ın desteği ve modacı Gamze Saraçoğlu’nun önderliğinde, öğrenciler belirledikleri konseptleri hayata geçirmek için Erak Giyim’in konuğu oldular. Erak Fabrikaları’nda, çizimlerini değişik bölümlerdeki profesyonellerle paylaşıp görüşlerini alan öğrenciler; üretim aşamasına da bizzat katılarak dikimden, ütülemeye kadar her detayla birebir ilgilendi.

Denim Benim projesi- Mimar Sinan Üniversitesi Burçak Ceylan tasarımı. Denim Benim projesi- Mimar Sinan Üniversitesi Burçak Ceylan tasarımı.

Erak Giyim Sanayi, Mavi Jeans, Tommy Hilfiger, Armani, Ermenigildo Zegna, Esprit, French Connection, Timberland, Echzeit gibi dünyaca tanınan markaların aralarında bulunduğu firmalara üretim yapıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerini çeşitli projelerde desteklemeye devam ediyor.

Denim Benim projesi- Mimar Sinan Üniversitesi Ayşegül Baydemir tasarımı. Denim Benim projesi- Mimar Sinan Üniversitesi Ayşegül Baydemir tasarımı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...