İngiliz işçi sınıfını anlatan Coronation Street adlı pembe dizinin oyuncularından Michelle Keegan, 14 Kasım'da Manchester'da açılacak "Da Vinci - The Genius" sergisinin tanıtımı için Mona Lisa oldu.

İlişkili Haberler


Dünyanın en uzun süre yayınlanan televizyon dizisinin yıldızı, İtalyan sanatçı Leonardo Da Vinci hakkındaki gezici serginin tanımına katkıda bulunması için 500 yıllık Mona Lisa tablosunun yeni yüzü oldu. Sergi ise gelecek ay Bilim ve Endüstri Müzesi'nde açılıyor.

Serginin tanıtımını yapanlar 22 yaşındaki Keegan'ı Akdenizli ten rengi ve iyi bir dönüşüm sağlamasına yardımcı olacak uzun siyah saçları için seçmiş. Manchester'ın Kraliyet Değişim Tiyatrosu'ndan döneme ait bir elbise bulan ekip, Keegan'ın orijinal Mona Lisa tablosuna benzemesi için en çok ışık üzerinde çalışmış.

Hazırlanma sürecini anlatırken Keegan, "Tenim biraz koyu olduğu için çok fazla pudra sürdüler çünkü çok soluk olmam gerekiyordu. Saçlarımı ise bukle haline getirip lüleler yaptılar. Çok uzun bir süreçti ve iki saati buldu. Sanırım en çok kaşlarımda zaman harcadılar. Kaşlarım kaybolana kadar uğraştılar" diye anlattı.

Keegan yaşadığı bu tecrübe sonucunda Paris'teki Louvre Müzesi'ne gidip orijinal Mona Lisa tablosunu görmek istediğini söyledi.