2010 yılında Rolling Stone dergisinde yayımladığı makaleyle George Polk ödülüne layık görülen Michael Hastings, önceki gün Los Angeles'ta meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi.

33 yaşındaki Hastings, son olarak Buzzfeed adlı internet sitesinde 2012 ABD Başkanlık seçimlerini nasıl ele aldıklarını anlatan bir e-kitap yayımladı.

Başarılı yazarın 2010’da Rolling Stone dergisine yazdığı ‘The Runaway General’ adlı makalesi, Afganistan’daki operasyonu yöneten generallerden Stanley McChrystal’ın diğer ordu mensuplarıyla Obama yönetiminin savaş politikalarını sert bir dille eleştirdiklerini ve dalga geçtiklerini ortaya koymuştu. Makalenin geniş bir yankı bulmasının ardından McChrystal, görevinden ayrılmıştı.

Popüler internet sitelerinde birçok makalesi bulunan Hastings'in aynı zamanda Afganistan ve Irak savaşları hakkında kitapları bulunuyor.

İlk kitabı ‘I Lost My Love in Baghdad: A Modern War Story’de Irak savaşını ve terör saldırısında nişanlısının ölümünü anlatan Hastings, Newsweek ve GQ dergileri için de çeşitli makaleler kaleme alıyordu.