Oscar ödüllü ünlü aktör George Clooney, yeni bir aşka yelken açtı. Hem de iki yıl önce suikaste kurban giden eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto’nun 26 yaşındaki yeğeni Fatma Butto ile...

Son sayısında yeni aşıkların, aktörün New York’taki evinde buluştuğunu yazan The National Enquirer dergisinine göre, Clooney Butto’nun zeka ve güzelliğinden etkilendi ama aktörün arkadaşları bu ilişkiye pek sıcak bakmıyor.

Bu ilginç aşkın geçen yıl Clooney ve Butto’nun katıldığı uluslararası bir konferansta başladığını yazan dergi, hatta Hollywood’un ünlü bekarının politik kariyer düşleyen Fatma’ya Los Angeles’ta birlikte yaşamayı önerdiğini belirtiyor.

47 yaşındaki aktör, dünya konularını yakından takip ediyor. Irak Savaşı’na karşı olduğunu defalarca söyleyen ve Bush karşıtı çıkışlarıyla tanınan Clooney, Darfur sorunu ile ilgili kampanyalarda boy göstermişti.

Benazir Butto’nun ağabeyinin kızı olan 26 yaşındaki Fatma Butto ABD’nin ünlü Columbia Üniversitesi ve Londra Üniversitesi’nde eğitim gördü. Karachi’nin en lüks semti Old Criffton’da milyon dolarlık bir malikanede yaşayan Butto, gazetecilik yapıyor ve ilkini 15 yaşında yazdığı iki şiir kitabı bulunuyor.