Küçük çocukların babalarını köpek almaya ikna eden ve sevgilisiyle beraber olmak isteyen bir gence yardım eden Facebook, en son bir genç kızı gerçek ailesiyle tanıştırdı.

ABD’li Jenessa Simons son üç yılını gerçek ailesini aramakla geçirdi. Henüz bebekken evlatlık verilen Simons, 21 yaşına girdikten sonra biyolojik ailesini bulmaya karar verdi.

Simons, resmi belgeleri doldurduktan sonra ailesinden gelecek haberi beklemeye başladı. Ancak üç yıl boyunca hiç bir ilerleme kaydedilmedi. Simons son çare olarak Facebook’a başvurdu.

ÜÇ YILLIK ARAYIŞ İKİ GÜNDE SON BULDU
Simons, üzerinde “Ailemi bulmak için bana yardım edin” yazan, kendinin ve ailesinin doğum tarihlerinin olduğu bir afişi fotoğrafıyla birlikte Facebook’ta paylaştı.

Gawker sitesinin haberine göre, fotoğraf 48 saat içinde 133 bin paylaşım aldı. Simons ise bu kısa sürenin ardından biyolojik annesinden “Sanırım annen benim. Senin olduğuna inanamıyorum. Bu zamana kadar beklemiştim” yazan bir mesaj aldı.

Simons, “Facebook’ta herkes bir amaç için afişler paylaşıyordu. 1 milyon beğeni alınca babalarının köpek aldığı çocuklar gibi... Şansımı bir de böyle denemeliyim dedim” sözleriyle fikrini anlattı.

Annesinden kısa bir süre sonra babasına da ulaşan Simons, babasının çok şaşırdığını ancak mutlu olduğunu söyledi.