Gizemli zenginden geriye bu fotoğraf kaldı

ABD'nin hem serveti hem de münzevi yaşantısıyla en sır dolu mirasyedilerinden Huguette Clark 104 yaşında New York'ta öldü.

26.05.2011 - 14:51

Gizemli zenginden geriye bu fotoğraf kaldı

Huguette Clark'ın avukatı Wallace Bock tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık yarım yüzyıldır Manhattan'da kimsenin oturmadığı mülkleri ve Fransız bebeklerinden oluşan dev koleksiyonuyla bilinen Clark'ın sessiz sedasız hayata veda ettiği belirtildi, ancak ölüm tarihi hakkında bilgi yer almadı.        

Açıklamada, Clark'ın özel yaşamının gizli kalmasına ilişkin arzusunun da yerine getirilmeye devam edileceği ifade edildi.        

1906'da Paris'te doğan Huguette Clark, 22 yıldır başka bir isimle kayıt yaptırarak New York'ta bir hastanede yaşıyordu.        

Clark'ın biri Manhattan'da olmak üzere en az 3 adet efsanevi kabul edilen ve hepsi iyi durumda olan ancak kimsenin oturmadığı binası bulunuyor. 22 yaşındayken William Gower ile kısa süren bir evlilik yapan Huguette Clark'ın çocuğu bulunmuyor ve 1930'da boşandıktan sonra birkaç dostunun dışında kimseyle görüşmüyor.        

Kendisine ait son fotoğraf da 1930'larda çekilmiş siyah beyaz, kürklü bir fotoğraf.        

New York Times, Clark'ın servetinin yarım milyar dolar olduğu tahmininde bulunuyor. Clark'ın New York'taki ünlü 5. Cadde'de Fransız bebek koleksiyonunun bulunduğu 42 odalı bir binası da olduğu söyleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...