Bergüzar Korel: Gizlenip, saklanıp eve girdiler

Bergüzar Korel, Vogue Dergi için Ebru Çapa'ya konuştu. İşte ünlü oyuncunun röportajından satırbaşları:

03.05.2016 - 15:41

Bergüzar Korel: Gizlenip, saklanıp eve girdiler

"Aykut Gürey Presents: Bergüzar Korel" albümüyle vesilesiyle bir aradayız. Kaybolan Yıllardan El Gibi'ye, Güllerim Soldu'dan Küçüğüm'e, on iki evladiyelik Sezen Aksu şarkısının  easy listening olarak tabir edilebilecek caz düzenlemeleriyle seslendirildiği misler gibi bir iş.

Aykut Gürel ve Bergüzar Korel'e göre bu ikisinin de albümü değil. Bu Aykut Gürel'in yapımcılığını, Bergüzar Korel'in şarkılara vokalini kattığı, Ediz Hafızoğlu, Cem Tuncer,
Ercüment Orkut, Siney Yılmaz ve Volkan Topakoğlu gibi yetkin müzisyenlerin enstrümanlarını konuşturduğu bin band albümü.

Fotoğraf: Emre Güven, Röportaj: Ebru Çapa, Moda editörü: Naz Bileydi
Fotoğraf: Emre Güven, Röportaj: Ebru Çapa, Moda editörü: Naz Bileydi
Vogue Türkiye Mayıs kapağı
Vogue Türkiye Mayıs kapağı

Kafayı Bergüzar Korel ve Halit Ergenç ile fena kırmış, Arjantin'den olsun, Brezilya'dan olsun, Uruguay'dan olsun, Latin Amerika coğrafyasında yaşamakta olan hatırı sayılır
sayıda meslektaş, "Biz buradan zorlanıyoruz, sevabına sizi ülkede çıkan haberlerini şöyle bir linkleyip atar mısın, biz çeviririz, dert değil" şeklinde talepte bulunuyor.

"EVİN İÇİNE GİRDİLER"

* "Sormayın" diyor Bergüzar Korel, bunu anlattığımda, "Birisi bildiğiniz bizim eve girdi. Gizlenip saklanıp evin içine girdiler! Düşünebiliyor musunuz?"

"OYUNCAK DEĞİL PLAK ALMAYA GİDİYORUZ"

* Şarkıcılık yapmaktan ziyade, şarkıların hissettiğirdiği duygularla, oyunculuk performansı sergilemeye çalışıyorum. Çocukluğumdan beri evimizin fonunda hep müzik vardı. Bazen annemin sesinden... Babamın bazen... İkisinin de sesi güzeldir. Türk sanat müziğiyle büyüdüm. Küçücük bir çocukken, bir sürü musiki eserin sözlerini bilirdim. Her hatıramın bir müziği var. Şimdiki evimizde öyle. Zaten Halit müzikal mezunu ve acayip bir arşive sahip. Herhalde genetik bir durum. Ali'nin de en büyük derdi müzik. Altı yaşında, plak dinleyen bir oğlumuz var yani. Çıktığımızda oyuncak değil plak almaya gidiyoruz.

"MICHAEL JACKSON OLMAK İSTİYOR"

*Bebekken Carla Bruni'yle uyuyordu. Biraz büyüyünce Lenny Kravitz hayranı oldu. İki yaşındayken 'Ben Michael Jackson olmak istiyorum" dedi. Şu anda acayip bir Daft Punk hayranı. Fonda müzik hep akıyor yani.

"KENDİ KENDİNE BİR HEVESTİ"

* Benimki de kendi kendine bir hevesti, dost meclislerinde mikrofonu kapan, yemek sofralarında ya da akşamüstü bir şey içerken 'Hadi Bergüzar, bir şeyler söylesene' tadında bir durumum vardı. Hemen bir 'Bergüzar Korel şimdi de şarkıcı oldu' durumu yaratılır diye de hiçbir zaman kendimi bir albüm projesi içinde görmemiştim. Şu da yanlış anlaşılmasın, eleştiri almaktan korktuğum için aşırı tevazu sergilemeyeyim gibi bir tavır derdinde de değilim...

Bergüzar Korel röportajının detayları ve devamı Vogue Türkiye Mayıs sayısında.

Sayfa Yükleniyor...