NTV

‘Godfather’ın kasabasına kayyum atandı

Yaşam
baba2.png

Efsane “Baba” (The Godfather) filmine ev sahipliği yapan ve aynı zamanda mafyanın doğum yeri olarak bilinen Carleone kasabası da dahil dört yerleşim biriminin meclisleri, İtalyan hükümetince feshedildi. Gerekçe, bu bölgelere mafyanın sızması.

ABD’li ünlü romancı Mario Puzo’nun aynı adlı romanından yönetmen Francis Ford Coppola tarafından beyaz perdeye aktarılan “Baba” filminin çekildiği kasabaya kayyum atandı. Carleone kasabasında dünyaya gelen ve ABD’de mafya imparatorluğu kuran ‘baba’nın hikayesini anlatan filmin kasabasının belediye meclisi, mafyanın sızması gerekçesiyle İtalyan hükümetince feshedildi.

"Baba" filminde mafya babasını ünlü aktör Marlon Brando canlandırdı.
"Baba" filminde mafya babasını ünlü aktör Marlon Brando canlandırdı.

Efsanevi aktör Marlon Brando ile ardından da oğlu rolünde Al Pacino’nun rol aldığı filmin kasabası Corleone ile birlikte üç kasabanın daha belediye mecisleri dağıtıldı.

Al Pacino filmde, mafya babasının oğlu Michael Carleone'yi canlandırdı.
Al Pacino filmde, mafya babasının oğlu Michael Carleone'yi canlandırdı.

Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla mafya, yani “Costa Nostra”nın hakim olduğu Sicilya’daki Corleone ile birlikte, bir başka mafya şebekesi “Ndrangheta”nın merkezi Calabria bölgesinde yer alan Tropea ve Bovalino kasabaları ve Camorra’nın etkili olduğu Campagna bölgesindeki Arzano kasabalarının belediyelerini, yeni yerel seçimler yapılana kadar İçişleri Bakanlığı tarafından geçici bir kayyumun yönetmesi bekleniyor.

ETİKETLER