Gökhan Özoğuz’dan 'Black Friday' (Kara Cuma) yorumu

Gökhan Özoğuz, 24 Kasım'da başlayan Black Friday (Kara Cuma) hakkında açıklamalarda bulundu.

26.11.2017 - 13:03 | Son Güncelleme : 26.11.2017 - 13:13

Gökhan Özoğuz’dan 'Black Friday' (Kara Cuma) yorumu

Her yıl kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan "Şükran Günü"nü (Thanksgiving Day) takiben gerçekleşen Black Friday (Kara Cuma) satışlar ABD başta olmak üzere birçok ülkede bu sene yine perşembe akşamından başlamıştı.

Türkiye ve birçok ülkeden alışveriş sektörünün bazılarının da dahil olduğu ‘Şükran Günü’nün ardından yapılan Kara Cuma'ya dair Gökhan Özoğuz düşüncelerini paylaştı.

"KÜLTÜR EROZYONU"

Stokların boşaldığı bu alışveriş çılgınlığının yaşandığı güne dair Özoğuz sosyal medya hesabından mesaj yayınladı. Özoğuz paylaşımında, 'Böyle Thanksgiving Day (Şükran Günü), Baby Shower (Bebek Partisi) kutlayıp Black Friday yapan arkadaşlar. Bayram, gelenek, özel gün başka şey. Bunlar ufak ufak kültür erozyonu. Çağdaş olmak karşındaki her şeye saygı duymaktan başlar. Doğu-Batı farklılıkları güzel bir nüanstan başka bişey değildir, renktir. Ama herkes kendi kültürü gelenek ve özel günleri ile katılır. Her şey tek renk olsa gökkuşağı olmazdı zaten. Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında gerçekleşen bir alışveriş çılgınlığıdır" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...