Gökten 1 milyon Euro yağdı

Belçika’nın Zedelgem kasabası hafta içinde Hollywood filmlerini aratmayan bir soygun vakasına şahitlik etti.

04.05.2013 - 10:24

Gökten 1 milyon Euro yağdı

İçinde bir milyon Euro nakit para olduğu tahmin edilen bir kasayı çalan hırsızlar Bruges yakınlarındaki Zedelgem’de polis tarafından kıstırıldı. Ve o andan itibaren kasaba sakinleri de soygun operasyonunun bir parçası haline geldi. Olayın bundan sonrasını kasabanın belediye başkanından dinliyoruz:

“Hırsızlar polisleri durdurmak için kasayı onlara fırlattı ama kasa açıldı ve paralar caddede yaklaşık 100 metre boyunca saçıldı.”

Etrafa saçılan paralar kasaba sakinleri tarafından yağmalandı. Halka aldıkları parayı geri vermesi çağrısında bulunan polis caddeye bir kutu koydu ve paraların bu kutuda toplanmasını istedi. Ne kadar paranın geri getirildiği bilinmiyor, Euronews'in haberine göre bir müddet sonra o kutu da çalındı.

Polis ancak 450 bin Euro’yu toparlayabildi. Paranın geri kalan kısmı ve hırsızlar ise hala kayıp. Kasaba sakinleri paranın geri getirilmeyeceğini savunuyor:

"Olay yerindeki herkes neşeli bir şekilde alabildiğim kadar çok para almalıyım diye düşünüyordu. Evet, ben de kendim için aynı şeyi düşünürdüm. Sanırım herkes böyle düşünüyor. Yani paranın geri verileceğini sanmıyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...