Görevlileri uyardı ama ölümden kurtulamadı

ABD’li yetkililer, Texas eyaletindeki hız treni parkuru ‘Texas Giant’ta yaşanan akıl almaz ölümün nedenini belirlemeye çalışıyor.

21.07.2013 - 11:47

Görevlileri uyardı ama ölümden kurtulamadı

Dünyanın en yüksek hız treni parkuru olan Six Flags eğlence parkındaki Texas Giant, Cuma günü korkunç bir olaya tanık oldu.

Dallas Mornig News gazetesi tarafından adı Rosy Esparza olarak açıklanan kadın, hız treni harekete geçtikren sonra parkurdaki ilk manevrada koltuğundan uçarak yere çakıldı. Esparza, arka koltukta oturmakta olan çocuklarının gözü önünde hız treninden düştü.

New York Daily News’in haberine göre, talihsiz kadın trene bindikten sonra görevlilere ‘koltuğuna güvenli bir şekilde oturmadığı’ konusunda şikayette bulundu ancak görevliler yine de kadının trende kalmasına göz yumdu.

Esperza onlarca metreden büyük bir hızla yere düştükten sonra olay yerine gelen ilk yardım ekipleri, iki çocuk annesinin cansız bedeniyle karşılaştı.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ
Talihsiz kadın ile aynı trende bulunan Joshua Fleak, Twitter’da attığı mesajda, “Gözümün önünde bir kadın Texas Giant’tan aşağı uçuverdi... Hız treni parkuru bitirip geri döndüğünde kadın yok olmuştu” ifadesini kullandı.

Dünyanın en büyük hız treni parkuru olan Texas Giant, 79 derecelik bir inişe ve 95 derecelik bir yokuşa sahip.  5.5 milyon dolara mal olan ve 1961’de hizmete giren tesis,  2010 yılında 10 milyon dolarlık bakımdan geçti.

ABD’de yaşanan en son hız treni faciasında, 1999 yılında 28 yaşındaki bir kadın yine Six Flags eğlence parkındaki Roaring Rapids rafting bot turunda botun devrilmesi sonucu boğularak ölmüştü. Kazada 10 kişi de yaralanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...