Gossip Girl: Blair tarzı

Dizinin favori kötü kızı Blair (Leighton Meester)’ın en sevdiği film, "Tiffany’de Kahvaltı". Haliyle stil ikonu Audrey Hepburn.

Haberler 24.12.2008 - 18:14

Gossip Girl: Blair tarzı

Blair Waldorf karakteri için Leighton Meester’in sarı saçları kestane kahveye boyatılmış. Böylece dizideki sarı ve kahve dengesi sağlanmış. Dizinin başrolünü paylaşan karakterlerin saçlarının farklılığı gibi, kostüm tarzındaki farklar da oldukça aşikar.

Blair’ın klasik, cilalı ve ait olduğu sosyal sınıfa göre bir giyim tarzı var. Kıyafetleri ve saçı her zaman kusursuz görünüyor. Yataktan kalktığında bile bir düzen içinde. Blair’ın Upper-East-Side giyim kodunu oldukça iyi temsil ettiği ortada. Onun kombinasyonlarında renk uyumsuzluğu, yıpranmış veya Serena stili göremezsiniz.

Blair Waldorf, okulundaki diğer kızların kraliçe arısı konumunda. Lider özelliklerinden ve entrikalarından dolayı ondan kopamayanlara stiliyle de örnek olduğunu görüyoruz.

Moda tasarımcısı bir annenin kızı olarak Blair’ın giyimdeki ince zevkine ve kendine has oluşturduğu tarzına bir bakalım.

Elbise ve etekler:

Blair’ı en iyi temsil eden parçalar pantolon sınıfına girmeyenler. Blair “Vogue” kadınları gibi jean giymeyenlerden. Kışın elbise ya da eteklerin altına çorap giyerek, yazın ise elbise ve eteklerin altına çorap giymeyerek kendisine bir tarz yaratmış durumda.

Terzi işi parçalar:

Okuduğu özel okulu en iyi temsil edecek şekilde üniformasını taşıyor. Eteklerin üzerine çoğunlukla gömlekleri tercih ediyor.

Parlayan renkler:

Blair’ın kıyafetlerindeki ana unsurlar her ne kadar yalın renklerden oluşsa da, o bir yolunu bulup kostümüne canlı bir renk eklemeyi başarıyor. Mesela en sevdiği renk kırmızıyı pardösüsünde ve çantasında kullanıyor. Turuncuyu ise çorap olarak giyiyor.

Kızsal detaylar:

Blair Waldorf’un soylu ve feminen bir kız olması ona bolca dantel, fiyonk ve fırfır kullandırtıyor. Bu detayları özellikle partilerde göstermeyi seviyor.

Saç süsleri:

Dizinin kötü kızı olarak anılan Blair’ın en önemli kıyafet detayı, kullandığı saç bantları. Her türlü kumaştan yapılan bantlar açık saçlarının ayrılmaz süsü.

Sayfa Yükleniyor...