Gossip Girl: Moda içinde dizi, dizi içinde moda

Konu sürükleyici, insanlar güzel, mekan New York Manhattan ve moda diziyi doruklara çıkartan ana unsur. CNBC-e’de her Salı saat 21:00'de, bu dizi sayesinde yeni akımlara ve modaya doymaya hazır olun.

Haberler 24.12.2008 - 18:30

Gossip Girl: Moda içinde dizi, dizi içinde moda

Manhattan genç elitinin çeşitli maceralarını hayatın her tadı katılmış şekilde izlemek, üstelik her karede Moda Haftaları’nı yoklarmışçasına trendlerden haberdar olmak Gossip Girl sayesinde mümkün.


Popüler bir mekan, diziyi sürüklenebilir kılacak malzeme, güzel oyuncular ve lüks moda markalarıyla donatılmış karakterler, iyi kurgulanmış senaryo etrafında oldukça ilgi çekiyor. Gossip Girl dizisi günümüz trendlerini her şeyiyle yakaladığı için de bu kadar konuşuluyor.Dizinin konusu

Gossip Girl adlı blogun sahibi(kendisini görmüyoruz), zengin ve popüler gençliğin ipliğini pazara çıkardığı dedikodularını, yeni teknoloji ve uyumlu oyuncaklar sayesinde hızlı bir şekilde herkese yayıyor. Manhattan’lı gençlerin macera dolu hayatları dedikodu kazanında kaynadıkça işler giderek karışıyor.

Gossip Girl ve moda

Gossip Girl, ABD’de yayınlandığı ilk günden itibaren moda dergilerinin vazgeçilmez misafiri oldu. Her bölümden sonra kıyafetler tartışıldı, oyuncular davetlerin aranılan karakterleri oldular. Kostüm tasarımcısı deneyimli Eric Daman (Sex and The City’de Particia Field’ın asistanlığını yapmış) trendleri yaratmada maharetini sergiledi. Tasarımcılar ve sokak, diziden bolca ilham aldı.

Gossip Girl’de trendler

Her karekterin temsil ettiği sınıf ve akım farklı olduğu için kıyafete yansıması değişiyor. Her akımın en lüks parçaları Manhattan sokaklarını adeta podyum gibi kullanmayı sağlıyor.

- Henry Holland, Ruffian ve Marc Jacobs iskoç etekli okullu kızları çoktan podyuma çıkardılar. Hatta bu seneki “ekose” trendinin sorumlularından biri bu dizi olabilir.

- Ana kraliçe B.(Blair) ve ekibinde olduğu gibi her desenden fiyonklu saç bandı okullara çoktan kaydını yaptırdı.

- Gökkuşağının tüm renklerinde opak çoraplar bacakları sardı.

- Yine renkli çorapların üzerinde kullanılan farklı renklerde trençkotlar herkesin üzerinde.

- Esas kız S.(Serena)’nin diz üstü çizmeleri özellikle Chinese Laundry- Strate modeli, markada tükendi.

- Yine aynı şekilde B.'nin bir bölüm giydiği Max Studio Zulli çizmeler anında tüketildi.

- Tiffanys'in kalp şeklindeki kolyesi B.'nin boynunda görüldükten sonra aşırı ilgi oldu.

- Serena'nın ilk bölümde giydiği elbise, sarı pullu Tory Burch marka piyasada hızla satıldı.

- Serena'nın görünümü Kate Moss'tan esinlenme olarak izah ediliyor.

- Blair'da biraz daha Audrey Hepburn havası var.

- Skinny jeanler yine tercihini gençlerden yana belirledi.

- Mutlaka herşey mini giyilecek.

- Sezonun en gözde lüks çantaları her karekterin elinde. Üstelik bu çantalar okula gidiyor!

- Parlak taytlar ortaya çıktı. Sanatçılar da bu akımdan epeyce etkilendi.

Modaya ve Manhattan şehrine doyuracak dizi, seks, şehir ve kıyafet formülünün tuttuğunu bir kere daha doğrular nitelikte. Modalı dedikodunun bağımlısı olmaya hazır olun.

Sayfa Yükleniyor...