Gossip Girl: Serena stili

İlgiyle izlenen dizinin esas karateri Serena Van der Woodsen’ın(Blake Lively) tarzı Kate Moss’tan ilham alıyor.

Haberler 24.12.2008 - 18:21

Gossip Girl: Serena stili

Her Salı 21:00'de CNBC-e'de yayınlanacak Gossip Girl’de farklı stilleri yansıtan karakterleri her hafta moda açısından incelemeye alacağız. Serena Van Der Woodsen inceleyeceğimiz ilk isim.

Serena Van Der Wodsen: Upper East Side’ın en şık bohemi

Manhattan’ın Upper East Side sakini Serena, moda sözlüğünde yer alan “şık boho” akımının temsilcisi. Gittiği özel okuldaki akranlarının aksine seçtiği markalar ve giyiminde oluşturduğu tarz herkesten farklı.

Stil ikonu Kate Moss’un ekran yansıması olarak adlandırılabilecek tarzı, onun çılgın ve maceracı seçimler yapmasını kolaylaştırıyor.

Seçtiği kombinlerin illaki en pahalı markalar olmasına da gerek yok. Serena sokak stiliyle lüksü başarıyla harmanlayabilen bir modasever. Aynı içinde bulunduğu arkadaş grubu gibi. Bir tarafta okul züppeleri, diğer yanda takılmaya başladığı asi genç. Serena herkesle bir şekilde ortak nokta bulabiliyor.

Gossip Girl’ün en havalı kızının stilini yaratmasına yardımcı olan öğeler neler?

Üste oturan ceketler:

Serena genelde kıyafetlerini ceketle tamamlıyor. Kısa, uzun, deri, yün hepsini kullanıyor. Üstelik renk sınırlaması da yok. Kırmızı, parlak sarı gibi iddalı renkler de Serena’nın gardrobunun vazgeçilmezleri.

Skinny jean:

Aynı Kate Moss gibi Serena da skinny modelden vazgeçmiyor. Uzun ve ince bacaklar için en uygun model de bu.

Elbiseler:

Serena’nın uzun boyuna mini elbiseler çok yakışıyor. Elbisede sade ve aryırt edici detaylar tercih ediliyor.

Ayakkabı:

Skinny pantolonlar ya da elbiselerle çizmeler ve bilekte biten botlar giymek ona çok yakışıyor. Serena ayrıca okul formasının altına da diz üstü çizmeler giyiyor.

Çanta:

Lüks çanta düşkünü olan Serena’nın kolunda Burberry’s Warrior, Gucci Indy, Celine, Chanel, Botkier gibi markalar var. Lüks çantalarda sezonun öne çıkan modelleri bu dizi sayesinde görücüye çıkıyor.

Takı:

Bu senenin modası olan iri ve uzun kolyeleri üst üste takmayı seviyor.

Saçlar:

Uzun röfleli ve hafif dalgalı sarı saçlar Serena’nın en belirgin özelliği. Bu görünümü elde etmek için Blake Lively’nin saçlarında kaynaklar kullanılıyor.

Sayfa Yükleniyor...